هواوی دسترسی به حالت Performance Mode گوشی را برای کاربران فعال می‌کند

هواوی دسترسی به حالت Performance Mode گوشی را برای کاربران فعال می‌کند

پس از مشخص‌شدن نتایج غیرواقعی و تقلب هواوی در بنچمارک، دسترسی به حالت عملکرد عادی گوشی فعال خواهد شد.   

روز گذشته خبری مبنی بر تقلب هواوی در نتایج بنچمارک منتشر شد. ظاهرا  و وقتی گوشی هوشمند در حال تست عملکردی در بنچمارک است، مکانیزم تشخیص بنچمارک روی گوشی فعال می‌شود؛ این مکانیزم، باعث می‌شود که دستگاه، عملکردی فراتر از حالت عملکرد عادی از خود نشان دهد.

بعد از رسوایی هواوی در تقلب در نتایج بنچمارک، این شرکت چینی اعلام کرده است که دسترسی به‌ حالت Performance Mode را برای گوشی‌های هوشمند خود مقدور خواهد ساخت.

این تغییر، یکی از اقدامات هواوی در مسیر محقق ساختن حقوق مصرف‌کنندگان محسوب و اجرایی می‌شود. علاوه‌بر این، بهینه‌سازی جدید، باعث افزایش سرعت دستگاه خواهد شد، ولی در عین حال مصرف شارژ گوشی را افزایش می‌دهد. البته این ویژگی در نسخه‌ی بعدی رابط کاربری EMUI 9.0 هواوی در دسترس خواهد بود. براساس گزارش AnandTech، هواوی پس از بنچمارک انجام‌شده روی گوشی آنر و و خصوصا بنچمارک 3DMark، تصمیم گرفت چنین تغییری را ایجاد کند. همان‌طور که می‌دانید بنچمارک 3DMark، گوشی‌های پی ۲۰، پی ۲۰ پرو، نوا ۳ و آنر پلی را از صدرنشینی در فهرست خود حذف کرد. از آنجایی که عملکرد تشخیص بنچمارک روی این گوشی‌های هوشمند تنظیم شده‌ بود، نتایج بنچمارک واقعی نبودند و به‌همین دلیل در بررسی بنچمارک نتایج غیرواقعی و جعلی ثبت شده بود. در اصل گوشی‌های هوشمندی که در چنین شرایطی تست می‌شوند، عملکرد معمولی و عادی خود را به‌نمایش نمی‌گذارند و به‌همین دلیل نتایج بنچمارک آنها غیرصادقانه و غیرواقعی خواهد بود.

البته حقیقت این است که تغییر جدیدی که Huawei برای کاربران خود در نظر گرفته و دسترسی به حالت عملکرد عادی گوشی را باز می‌کند، بدین معنی نیست که همه‌چیز تمام شده است. این تغییر، تنها برای کاربرانی خوب است که نتایج بنچمارک را دنبال می‌کنند و به‌دنبال بهترین عملکرد هستند. این دسترسی برای گیمرها هم خوب خواهد بود و آنها می‌توانند قبل از بازی حالت عملکرد عادی گوشی را فعال کنند؛ ولی در نهایت مانع تقلب‌ صددرصدی  هواوی در نتایج بنچمارک نمی‌شود. البته برخی از توسعه‌دهندگان بنچمارک 3DMark معتقدند پس از فعال شدن حالت Performance Mode عملکرد عادی در گوشی‌های هوشمند هواوی، امتیازات بنچمارک تغییراتی را نشان می‌دهد و بی‌تاثیر نخواهد بود.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده