۳۸ واردکننده موبایل به دلیل تخلف دستگیر شده‌اند

۳۸ واردکننده موبایل به دلیل تخلف دستگیر شده‌اند

گزار‌ش‌ها حاکی از بازداشت مدیران شرکت‌های واردکننده‌ای است که با ارز دولتی، گوشی وارد و تخلف کرده‌اند. ظاهرا پرونده‌ی متخلفان ارزی، فردا بررسی و اسامی آن‌ها منتشر خواهد شد.

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه‌ی فروشندگان تلفن همراه درباره‌ی واردکنندگان موبایل که جزو متهمان و بازداشت‌شدگان پرونده‌ی تخلف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی هستند، اعلام کرد که اکثر آن‌ها ارز گرفته‌اند و قرار است از فردا محاکمه شوند و هر کس خطایی کرده، باید هزینه‌ی آن را بپردازد.

به‌گفته‌ی درستی، حدود ۴۰ شرکت، ارز دولتی گرفته بودند که مدیران اکثر آن‌ها بازداشت شده‌اند تا وضعیت پرونده‌ی آنها مشخص شود. کالاهای این واردکنندگان نیز هم‌اکنون توقیف شده است.

اما سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرده که مدیر هیچ واردکننده‌ای در صنف IT دستگیر نشده است.

بر اساس گزارش وی، تنها مدیران واردکننده‌ی گوشی موبایل که بازداشت شده‌اند، در مجموع مدیر ۴۰ شرکت واردکننده بوده‌اند که ۳۸ نفر از آنها گرفتار شدند و اکنون در زندان هستند و در انتظار محاکمه به‌سر می‌برند. کالاهای این واردکنندگان ثبت و ضبط شده و تا زمان اعلام رای دولت حق فروش ندارند.

همچنین مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی نیز اعلام کرد که حدود ۲۰ شرکت ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده بودند که مدیران همه‌ی آنها بازداشت هستند تا به وضعیت پرونده‌شان رسیدگی شود.

به‌گفته‌ی وی، تعداد درخواست‌کنندگان ارز دولتی بیشتر از این تعداد بوده که برخی به مرحله‌ی آخر که مرحله تخصیص ارز است، نرسیده‌اند.

منبع فارس
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده