مایکروسافت پتنت جدیدی را از دستگاهی با نمایشگر دوگانه ثبت کرد

دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت پتنت جدیدی را با تمرکز بر تماس ویدیویی برای دستگاهی با نمایشگر دوگانه ثبت کرد.
تبلیغات

مایکروسافت پتنتی را درباره‌ی برقراری تماس ویدیویی با دستگاهی مجهز به نمایشگر دوگانه ثبت کرد، پتنت جدید ردموندی‌ها با شایعات پیشین در رابطه با برنامه‌ی مایکروسافت برای توسعه‌ی دستگاهی با نمایشگر منعطف با کدنام «اندرومدا» همخوانی دارد.

پتنت جدید مایکروسافت با عنوان «تماس ویدیویی با سه روش روی دستگاهی با نمایشگر چندگانه» در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ (۹ تیر ۱۳۹۶) ثبت شده؛ اما سازمان ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا، آن را در تاریخ ۳ جولای ۲۰۱۸ (۱۲ تیر ۱۳۹۷) منتشر کرده است؛ این پتنت، دستگاهی با نمایشگر دوگانه را نشان می‌دهد که برای برقراری تماس ویدیوی بسیار سودمند خواهد بود.

کاربران با دستگاهی مجهز به نمایشگر چندگانه در حالت‌های مختلف نظیر حالت عمودی، نمایشگر اصلی روبه‌کاربر و نمایشگر دوم روبه‌‌کاربر تعامل خواهند داشت. در حالت عادی، چند کاربر که در یک مکان حضور دارند اما نزدیک هم نیستند، نمی‌توانند به‌صورت هم‌‌زمان در یک تماس ویدیویی شرکت کنند؛ به‌خصوص هنگامی که تعداد شرکت‌کنندگان در تماس ویدیوی بیش از سه نفر باشد، آن‌ها ممکن است قادر به دیدن یکدیگر یا کاربری در فاصله‌ی دورتر، نباشند، ضمن اینکه قرار گرفتن تمام کاربران داخل فریم دوربین نیز دشوار خواهد بود.
پتنت اندرومدا - مایکروسافت

پتنت جدید مایکروسافت برای تماس تصویری با دستگاهی مجهز به دو نمایشگر

پتنت مایکروسافت، ایده‌ی جالب توجهی را نشان می‌دهد که ممکن است در Andromeda یا سایر دستگاه‌ها با نمایشگر دوگانه به‌کار گرفته شود؛ با این حال، طرح یادشده نیز نقص‌هایی دارد که Microsoft برای آن‌ها نیز راهکار‌هایی را به‌اشتراک گذاشته است.

برای رفع چنین مشکلاتی، یک کامپیوتر موبایل در نظر گرفته شده است؛ این دستگاه احتمالا قابی با دو بخش داشته باشد، بخش نخست، نمایشگر نخست را در بر می‌گیرد و بخش دوم، نمایشگر دوم را در بطن خود دارد. ممکن است هر یک از دو بخش قاب، دوربینی را نیز در بر داشته باشد. احتمالا پردازنده‌ای نیز داخل قاب وجود خواهد داشت که وظیفه‌ی آن، پردازش تصویر دو دوربین است. هنگامی که شرایط از پیش‌تعیین‌شده‌ای برقرار شد، نمایشگر نخست به‌کمک پردازنده‌ی یادشده، ویدیوی حاصل از دوربین دوم فید ویدیویی دریافتی از کاربر طرف دیگر مکالمه را به‌صورت هم‌زمان نمایش می‌دهد، در حالی که نمایشگر دوم نیز به‌صورت هم‌زمان فید ویدیویی دوربین دوم و فید ویدیویی کاربر طرف دیگر مکالمه را به تصویر می‌کشد.

ممکن است پتنت تماس ویدیویی برای اندرومدا یا هر دستگاه دیگری باشد که ردموندی‌ها قصد دارند تا در آینده روانه‌ی بازار کنند. در هر صورت این پتنت، ایده‌ی جالبی را دنبال می‌کنند و شاید در جذب نظر کاربران نیز سودمند باشد. نظر شما درباره‌ی کاربری اندرومدا چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات