آیفون ۶.۱ اینچی اپل احتمالا تا پیش از اکتبر موجود نخواهد شد

پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی تازه،‌ اپل به دلیل مشکلات موجود در تولید انبوه پنل‌های LCD مورد نیاز برای آیفون ۶.۱ اینچی، فروش این مدل را تا پیش از ماه اکتبر آغاز نخواهد کرد.
تبلیغات

کتی هابرتی، تحلیلگر شناخته‌شده‌ی اپل ادعا می‌کند که فروش آیفون ۶.۱ اینچی LCD احتمالا تا پیش از فرارسیدن ماه اکتبر آغاز نخواهد شد. گفته می‌شود که این تاخیر به مشکلات تولید سیستم نور پس‌زمینه‌ی پنل LCD مربوط می‌شود؛ قابلیتی که ظاهرا عنصری کلید در طراحی تقریبا بدون حاشیه‌ی مدل یادشده به‌حساب می‌آید. وی می‌نویسد:

ما هم‌اکنون در مسیر تولید آیفون‌های پرچمدار پیش‌روی ۵.۸ یا ۶.۵ اینچی OLED شاهد هیچ تاخیری نیستیم. اما مشکلات پیش‌بینی‌نشده در نشت نور پس‌زمینه‌ی LED موجب تاخیری یک ماهه در تولید انبوه آیفون ۶.۱ اینچی LCD شده است.

این نخستین بار نیست که گزارش‌هایی را از تاخیر در تولید مدل LCD می‌شنویم. مینگ چی کو، از دیگر تحلیلگران برجسته‌ی اپل همین خبر را ماه پیش اعلام کرد؛ با این حال وی معتقد بود که اپل قادر به رفع این تاخیر و فروش دستگاه یادشده در ماه سپتامبر خواهد بود.

کو همچنان معتقد است که آیفون ۶.۱ اینچی مجهز به نمایشگر LCD خواهد بود؛ اما در عین حال از ظاهر تمام‌صفحه‌ای که با آیفون ۱۰ معرفی شد، بهره خواهد گرفت. کو اکنون استدلال می‌کند که به دلیل به‌کارگیری این طراحی تولید انبوه مدل یادشده دشوارتر خواهد بود و در زمانی دیرتر آغاز خواهد شد؛ اما این تحلیلگر انتظار دارد که هر سه مدل در موعد مقرر برای عرضه در ماه سپتامبر آماده شوند. در مقایسه با سال گذشته، آیفون ۸ و ۸ پلاس مجهز به نمایشگر LCD در ماه سپتامبر عرضه شدند و آیفون ۱۰ با نمایشگر OLED در ماه نوامبر از راه رسید.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که آیفون ۶.۱ اینچی LCD در طیف مختلفی از رنگ‌ها عرضه شود. با این حال، در مورد نوع دقیق رنگ‌ها گزارش‌های ضد و نقیضی وجود دارد. کو پیش‌بینی می‌کند که این مدل در رنگ‌های خاکستری، سفید، طلایی، آبی، قرمز و نارنجی موجود خواهد شد. اما براساس گزارش تازه‌ی دیگری که روز سه‌شنبه منتشر شد، آیفون ۶.۱ اینچی در رنگ‌های مشکی، سفید، آبی و نارنجی عرضه می‌شود؛ اما به‌جای طلایی و قرمز، زرد و خاکستری تیره به‌کار گرفته خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات