با تمام قابلیت‌های قلم S Pen در گلکسی نوت 9 سامسونگ آشنا شوید

یک‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
به‌لطف فاش شدن فرم‌ور گلکسی تب اس ۴، بسیاری از قابلیت‌های قلم اس‌پن جدید سامسونگ شناسایی شد که احتمالا در گلکسی نوت ۹ نیز در دسترس خواهند بود.
تبلیغات

سامسونگ در سال جاری میلادی دو دستگاه گلکسی نوت 9 و گلکسی تب اس 4 را با قلم S Pen روانه‌ی بازار خواهد کرد و از آنجایی که در آستانه‌ی برگزاری رویداد رونمایی از هر دو محصول قرار داریم، روز به روز شایعات بیشتری درباره‌ی آن‌ها منتشر می‌شود؛ شایعاتی که حکایت از زبان طراحی، مشخصات فنی و قابلیت‌های جدید این محصولات دارند. به‌نظر می‌رسد که یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ها در Galaxy Note 9 و Galaxy Tab S4 به قلم استایلوس آن‌ها بازمی‌گردد.

اخیرا گفته می‌شود که قلم اس‌ پن سامسونگ مجهز به ماژول بلوتوث خواهد بود و قابلیت‌های متنوعی را در بطن خود خواهد داشت. حال پس از انتشار غیررسمی یکی از بیلد‌های فرم‌ور گلکسی تب اس ۴ در فضای مجازی و زیر ذره‌بین قرار گرفتن این فرم‌ور، می‌توان برخی از قابلیت‌های فبلت مورد انتظار و تبلت کره‌ای‌ها را تأیید کرد.

XDA پس از کالبدشکافی نسخه‌ی ۳.۰ اپلیکیشن AirCommand، سامسونگ تعدادی از قابلیت‌های جدید S Pen در تبلت گلکسی تب اس ۴ را شناسایی کرد؛ قابلیت‌هایی که به احتمال زیاد با گلکسی نوت ۹ نیز در دسترس خواهند بود. همان‌طور که از یک دستگاه مبتنی بر بلوتوث می‌توان انتظار داشت، بسیاری از قابلیت‌های جدید اس‌پن به آن اجازه می‌دهند تا با دستگاه میزبان خود از راه دور تعامل داشته باشد. در ادامه خلاصه‌ای از قابلیت‌های شناسایی‌شده توسط XDA را مشاهده می‌کنید:

  • کنترل موسیقی با S Pen: این قابلیت پیشتر نیز پیش‌بینی شده بود. کماکان در مورد سازوکار آن اطلاعاتی نداریم؛ اما احتمالا یک بار فشردن کلید اس‌پن، نقش مکث یا پخش موسیقی را ایفا کند؛ در حالی که دو بار فشردن پشت سر هم آن، باعث پخش قطعه‌ی بعدی شود.
  • شاتر از راه دور دوربین با S Pen: چنین قابلیتی نیز در شایعات قبلی آمده بود و احتمالا حین ثبت عکس‌های گروهی و شرایطی که دوربین دور از دسترس کاربر باشد، سودمند خواهد بود.
  • قفل‌گشایی گلکسی نوت ۹ در شرایطی که قلم خارج از آن باشد: چنین قابلیتی می‌تواند باعث سادگی فرآیند باز کردن قفل گوشی شود.
  • یکپارچگی گسترده‌تر با AirCommand: بدین مفهوم که اپلیکیشن‌های بیشتری از قابلیت‌های منحصربه‌فرد اس‌پن پشتیبانی خواهند کرد یا حداقل میان‌برهای متغیری وجود خواهند داشت که از طریق منوی AirCommand در دسترس خواهند بود.
  • فشردن و نگه‌ داشتن کلید قلم برای اجرای هر اپلیکیشن یا قابلیت S Pen
  • تنظیم هر عملکرد دلبخواه با یک بار یا دو بار فشردن کلید قلم

از آنجایی که طبق پیش‌بینی‌ها، گلکسی نوت ۹ و گلکسی تب اس ۴ با قلم‌های اس‌پن یکسانی روانه‌ی بازار خواهند شد، همان‌طور که در گذشته برای گوشی‌های سری نوت و تبلت‌های گلکسی چنین بوده است، به احتمال بسیار بالایی، بسیاری از قابلیت‌های موجود در فرم‌ور گلکسی تب اس ۴ یا تمام آن‌ها در فبلت پرچم‌دار کره‌ای‌ها نیز در دسترس خواهند بود. شما کدام قابلیت قلم جدید اس‌پن را جذاب‌تر از موارد دیگر می‌دانید؟ دیدگاه خود را با ما و سایر کاربران عزیز زومیت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات