اطلاعات دوربین مربوط به سه نسخه گلکسی اس 10 سامسونگ فاش شد

اطلاعات دوربین مربوط به سه نسخه گلکسی اس 10 سامسونگ فاش شد

به نظر می‌رسد خانواده‌ی گوشی‌‌های هوشمند گلکسی اس ۱۰ سه عضو خواهد داشت که بزرگ‌ترین عضو این سری از وجود یک دوربین با رزولوشن ۱۶ مگاپیکسلی بهره می‌برد.

به‌دنبال عرضه‌ی هواوی پی ۲۰ پرو در ابتدای سال جاری، گزارش‌های اخیر فاش کردند که سامسونگ با بهره‌گیری از ساختار جدید دوربین سه‌گانه در بزرگ‌ترین مدل گلکسی اس ۱۰ در سال آینده راهبردی مشابه را درپیش خواهد گرفت. با وجود این افشاگری، هیچ جزئیاتی در رابطه با مشخصات دقیق حسگرهای دوربین منتشر نشد. اما امروز به لطف گزارشی جدیدتر، اطلاعات بیشتری از دوربین نسل بعدی کهکشانی کره‌ای‌ها به دست ما رسیده است.

هرچند انتظار می‌رود بزرگ‌ترین گوشی هوشمند پرچمدار سری اس تحت نام گلکسی اس ۱۰ پلاس به بازار عرضه شود؛ اما سامسونگ هم‌اکنون در حال توسعه‌ی مدلی با اسم رمز Beyond2 است. این دستگاه، براساس ادعای منبع گزارش، مجهز به دوربینی با حسگر ۱۲ مگاپیکسل است و از همان قابلیت دریچه‌ی دیافراگم متغیر که ابتدای امسال با سری گلکسی اس ۹ معرفی شد، بهره می‌گیرد؛ در نتیجه کاربران می‌توانند بسته به شرایط مختلف نوری بین گشادگی دیافراگم f/1.5 و f/2.4 تغییر حالت دهند.

اکنون ادعا می‌شود که سامسونگ احتمالا در ساخت Beyond2 با الهام از ال‌جی از دوربین ۱۶ مگاپیکسلی جدیدی با زاویه‌ی عریض ۱۲۳ درجه که مجهز به گشادگی دیافراگم f/1.9 است، بهره خواهد گرفت. علاوه بر این گزارش یادشده تایید می‌کند که سامسونگ مثل همیشه قصد ندارد پشتیبانی از فوکوس خودکار یا لرزش‌گیر اپتیکال تصویر را برای این حسگر درنظر بگیرد. براساس این گزارش، انتظار می‌رود لنز تله‌فتویی که سامسونگ در سال‌های اخیر از آن استفاده کرده است، یک بار دیگر در قالب حسگری ۱۳ مگاپیکسلی که از دیافراگم f/2.4 بهره می‌گیرد، در پرچمدار بعدی این شرکت به‌کار گرفته شود. با این حال فعلا مشخص نیست که این دوربین قادر به دستیابی به چه سطحی از زوم اپتیکال خواهد بود.

براساس اطلاعات اخیر، دو مدل کوچک‌تری که با اسم رمزهای Beyond0 و Beyond1 تحت توسعه هستند، به همراه ساختار دوربین دوگانه عرضه خواهند شد؛ ادعایی که این گزارش اخیر نیز آن را تقویت می‌کند. با این حال، برخلاف پرچمداران اخیر سامسونگ، ادعا می‌شود که کره‌ای‌ها این دو گوشی را به لنز زاویه‌ی عریض دوم تجهیز خواهند کرد و دوربین تله‌فتو را برای دستگاه پیشرفته‌تر درنظر خواهند گرفت.

با توجه به اینکه پرچمدار بعدی سامسونگ تا پیش از فوریه‌ی ۲۰۱۹ از راه نخواهد رسید، باید نسبت به صحت این گزارش‌ها مشکوک بود. حتی در صورتی که ادعاهای یادشده کاملا دقیق باشند، این امکان وجود دارد که سامسونگ برنامه‌های خود را در ماه‌های آینده تغییر دهد.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده