وزیر ارتباطات: بازار گوشی موبایل تا ۱۰ روز دیگر به تعادل می‌رسد

وزیر ارتباطات: بازار گوشی موبایل تا ۱۰ روز دیگر به تعادل می‌رسد

این روزها اوضاع بازار موبایل همانند سایر بازارها کساد است و افزایش قیمت‌ها باعث نابسامانی بازار شده، بر این اساس وزیر ارتباطات پیش‌بینی می‌کند که تا ۱۰ روز آینده بازار موبایل به تعادل خواهد رسید.

در حالی که قیمت گوشی به شدت با افزایش همراه شده و شاهد عرضه‌ی گوشی‌هایی با نرخ دلار بیش از ۹ هزار تومان به بازار هستیم، هفته‌ی گذشته وزارت ارتباطات لیستی از واردکنندگان موبایل و ارز تخصیص داده شده به واردات این کالا به هر واردکننده را منتشر کرد. 

اگرچه هنوز مشخص نیست که دلیل این افزایش قیمت‌ها چیست و چرا گوشی هوشمندی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است، باید با قیمتی چند برابری در اختیار مشتریان قرار گیرد و بازار در کسادی و نابسامانی به‌سر ببرد؛ محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به وجود احتکار در بازار فعلی گوشی تلفن همراه می‌گوید:

با توجه به شرایط موجود، پیش‌بینی می‌شود ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده، بازار به تعادل برسد. درحال حاضر در بازار گوشی موبایل، احتکار وجود دارد و شاهد کمبود این تجهیزات در بازار هستیم؛ اما پیش‌بینی می‌کنیم این وضعیت متعادل شود.

به گفته‌ی وی، در شرایط فعلی که عده‌ای سودجو از شرایط سوءاستفاده کرده‌اند و قیمت‌ها نیز افزایش یافته و توانایی خرید پایین آمده است، مردم اقدام به خرید گوشی نمی‌کنند. مردم اعتمادی به شرایط فعلی بازار موبایل و قیمت‌ها ندارند، با این وجود به نظر می‌رسد حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان لازم است تا بازار گوشی موبایل به تعادل برسد.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده