شارژ بی سیم آیفون با کیس ایرپاد به‌زودی امکان‌پذیر می‌شود

شارژ بی سیم آیفون با کیس ایرپاد به‌زودی امکان‌پذیر می‌شود

براساس گزارش‌هایی ضد و نقیض آیفون می‌تواند به‌زودی به‌وسیله‌ی جعبه‌ی شارژ بی‌سیم ایرپاد، کاملا شارژ شود. آیا چنین خبری می‌تواند درست باشد؟

براساس گزارشی از پایگاه خبری Nikkei، نسخه‌ی جدیدی از کیس شارژ ایرپاد، خواهد توانست آیفون را به‌‌صورت بی‌سیم شارژ کند؛ البته باید به این خبر به دیده‌ی شک و تردید نگاه کرد؛ چرا که احتمال نادرست بودن آن بالا است. در نخستین پاراگراف از گزارش Nikkei با عنوان «اپل از قابلیت شارژ بی‌سیم آیفون با ایرپاد» چنین آمده است:

به گزارش یک منبع آگاه، کاربران اپل به‌زودی می‌توانند گوشی آیفون خود را با استفاده از کیس شارژ هدفون‌ بی‌سیم ایرپاد شارژ کنند.

Nikkei‌ در این گزارش مدعی است که کیس شارژ جدید ایرپاد، احتمالا تا پایان سال ۲۰۱۸ دردسترس خواهد بود؛ اما ممکن است زمان اعلام‌شده در آینده تغییر کند. در بخشی دیگر از گزارش Nikkei‌ چنین آمده است:

توسعه‌ی [چنین کیسی]، افزون بر پد شارژ بی‌سیم AirPower اپل است که سال گذشته رونمایی شد و به‌زودی روانه‌ی بازار می‌شود. به‌نظر می‌رسد که آینده‌ی مد نظر جانی آیو، مدیر ارشد واحد طراحی اپل که در سال ۲۰۱۶ از آن تحت عنوان «آینده‌ی کاملا بدون سیم» یاد کرده بود، قدمی دیگر به واقعیت نزدیک شده است. اپل پیش‌تر اعلام کرده‌ بود که در حال کار روی یک کیس شارژ بی‌سیم برای ایرپاد است که با پد ایرپاور شارژ می‌شود؛ اما جزئیاتی بیشتری درباره‌ی آن مطرح نکرد.

جعبه شارژ بی‌سیم ایرپاد، سال گذشته کنار آیفون 10 به نمایش درآمد؛ اما اینکه گزارش Nikkei به همین جعبه اشاره دارد یا خیر، به‌طور کامل مشخص نیست. اپل در آن زمان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸، کنار پد شارژ بی‌سیم خود، لوازم جانبی اختیاری عرضه می‌کند. در مجموع، گزارش Nikkei باعث ایجاد سوالات بسیاری می‌شود. آیا کاربر باید آیفون را در برابر جعبه شارژ ایرپاد نگه دارد یا آن را روی جعبه قرار دهد؟ باتوجه‌به طراحی جعبه ایرپاد، باید گوشی را به دقت روی کیس قرار داد و مکان آن را تنظیم کرد.

Apple AirPower

علاوه بر این، جعبه ایرپاد برای شارژ کردن آیفون‌های اخیر، بسیار کوچک است و احتمالا بسیار کوچک نیز باقی خواهد ماند. باتری جعبه‌ی ایرپاد کنونی دارای ظرفیت ۳۹۸ میلی‌آمپر است که تقریبا ۱۴.۶ درصد از ظرفیت باتری آیفون ۱۰ را پوشش می‌هد. چنین ظرفیت پایینی، استفاده از آن را به موقعیت‌های اضطراری و اجباری محدود می‌کند.

آیا این گزارش حقیقت را وارونه بیان نمی‌کند؟ آیا احتمال می‌رود در آینده امکان انتقال شارژ از آیفون به ایرپاد به‌صورت بی‌سیم فراهم شود؟ یا به احتمال بیشتر، آیا ممکن است Nikkei، ترجمه‌ای اشتباه از سخنان منبع ارائه کرده باشد؟ درواقع، شاید منظور منبع مورد اشاره، سازگاری آخرین گوشی‌های آیفون و جعبه‌های شارژر بی‌سیم ایرپاد با پد ایرپاور بوده باشد.

آنچه با اطمینان می‌دانیم این است که اپل پد شارژر بی‌سیم ایرپاور و جعبه‌ی شارژر بی‌سیم ایرپاد را در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد کرد. به گزارش مارک گورمن که منبعی قابل اعتماد است، اپل قصد دارد ماه سپتامبر از ایرپاور رونمایی کند؛ بنابراین به احتمال زیاد، این محصول درکنار آیفون‌های بعدی رونمایی خواهد شد.

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده