سامسونگ تراشه‌های اسنپدراگون ۸۲۰ را تولید می‌کند

سامسونگ تراشه‌های اسنپدراگون ۸۲۰ را تولید می‌کند

سامسونگ امروز اعلام کرد که تولید انبوه تراشه‌ها با استفاده از نسل دوم پروسه‌ی ۱۴ نانومتری خود را آغاز کرده است. این تراشه‌ها علاوه بر پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای اکسینوس سامسونگ در پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام نیز استفاده خواهند شد.

پردازنده‌های نسل جدید اکسینوس و اسنپدراگون ۸۲۰ نبرد سختی در سال ۲۰۱۶ خواهند داشت، اما نکته‌ی جالب در مورد این پردازنده‌ها، ساخته شدن تراشه‌های مورد استفاده در هر دوی آن‌ها توسط سامسونگ است. غول کره‌ای با عقد قراردادی با کوالکام تولید انبوه تراشه‌های پردازنده‌ی این شرکت را نیز برعهده خواهد داشت.

البته این مسئله که سامسونگ تراشه‌ی پردازنده‌های رقیب را تولید کند امر غیرطبیعی نیست چرا که برای هر دو طرف، این قرارداد سودآوری دارد. اسنپدراگون ۸۲۰ در بسیاری از گوشی‌های سال ۲۰۱۶ به کار گرفته خواهد شد و ساخت تراشه‌های این پردازنده می‌تواند سود‌آوری بسیاری برای سامسونگ داشته باشد.

به نظر می‌رسد پس از یک سال بار دیگر سامسونگ در برخی نسخه‌های گلکسی اس ۷ از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ نیز بهره ببرد و برخی معتقد هستند که روی آوردن کوالکام به سامسونگ برای ساخت تراشه‌های این پردازنده به نوعی تلاش این شرکت برای برگرداندن سفارش‌های میلیونی سامسونگ برای تولید پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ گلکسی اس ۷ بوده است. البته این نکته که سامسونگ از روند ۱۴ نانومتری بهره می‌برد نیز برتری نسبی نسبت به همکار دیرینه‌ی کوالکام یعنی TSMC به شرکت کره‌ای داده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده