اپل امکان کنترل بهتر فرزندان توسط اپلیکیشن Screen Time را فراهم کرد

سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
مطالعه 2 دقیقه
در جریان رویداد WWDC ۲۰۱۸، کمپانی اپل امکان کنترل میزان استفاده کودکان از گوشی را به کمک اپلیکیشن Screen Time فراهم کرد.
تبلیغات

شرکت اپل در جریان رویداد توسعه‌دهندگان WWDC 2018 این شرکت اعلام کرد در ماه ژانویه دو نامه از گروه سهام‌داران اپل و سازمان بازنشستگی معلمان در کالیفرنیا مبنی‌بر افزایش میزان کنترل و نظارت والدین بر استفاده کودکان از تلفن‌های هوشمند دریافت کرده است. طبق اعلام اپل این نامه‌ها بر تحقیقات انجام شده کارشناسان در مورد ارتباط استفاده کودکان از دستگاه‌های الکترونیکی و اثرات منفی آن بر سلامت روان، تمرکز، خواب و همدلی با دیگران دلالت دارد.

گفتنی است در اطلاعاتی که از مطالعه رابطه میزان استفاده نوجوانان از گوشی موبایل و احتمال خودکشی منتشر شده است می‌توان دریافت در افرادی که به میزان ۳ ساعت یا بیشتر از تلفن همراه استفاده می‌کنند احتمال خودکشی و بروز رفتارهای ناهنجار اجتماعی به میزان زیادی افزایش می‌یابد.

Apple health

همین امر سبب شده تا کمپانی اپل با به‌روزرسانی ویژگی کنترل فرزندان در نسخه جدید سیستم عامل iOS، ویژگی‌های جدیدی را برای والدین فراهم کند. گفتنی است در اپلیکیشن جدید Screen Time والدین قادرند تا میزان استفاده فرزندان خود را از تلفن همراه تعیین کنند. در این اپلیکیشن والدین می‌توانند میزان کنترل را براساس سن فرزندان مشخص کنند.همچنین در اپلیکیشن یاد شده امکان مشاهده میزان استفاده فرزندان از گوشی موبایل نمایش داده می‌شود و والدین با کمک ویژگی downtime می‌توانند میزان استفاده فرزندان را محدود کنند.

همچنین والدین با کمک ابزارهای کنترلی در تنظیمات سیستم عامل می‌توانند نوع استفاده و امکان انتخاب نمایش محتوا را برای فرزندان خود مشخص کنند. برای مثال والدین با مشخص کردن سن فرزند و نوع محتوای آموزشی یا بازی قادرند تا استفاده کودکان را به‌طور کامل دراختیار بگیرند. ناگفته نماند اپل در نسخه جدید سیستم عامل موبایلی خود درصدد تفکیک محتوا و استفاده افراد بسته به سن آن‌ها است تا در آینده شاهد ناهنجاری و رفتارهای نامناسب در کودکان نباشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات