وان‌ پلاس 6 از دوربین دوگانه با هوش مصنوعی برخوردار است

وان‌ پلاس 6 از دوربین دوگانه با هوش مصنوعی برخوردار است

تیزر جدید وان‌پلاس، تأیید می‌کند گوشی پرچم‌دار وان‌پلاس ۶ از دوربین دوگانه با هوش مصنوعی بهره خواهد گرفت؛ این گوشی هوشمند تا دو روز دیگر به صورت رسمی معرفی می‌شود.

وان‌پلاس برای رونمایی از گوشی پرچم‌دار ۲۰۱۸ خود آماده می‌شود و در همین راستا تیزری در رابطه با بهره‌گیری از هوش مصنوعی در دوربین وان‌پلاس 6 در شبکه اجتماعی ویبو به اشتراک گذاشته است.

عبارت «AI» در بخشی از تیزر جدید وان‌پلاس مشاهده می‌شود و سازنده با هوشمندی، دوربین گوشی را به چشم انسان تشبیه کرده است. متن تصویر جدید به زبان چینی است؛ اما قابلیت‌هایی که هوش مصنوعی ارائه خواهد داد، در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت و به کاربران چینی محدود نمی‌شود.

 وان پلاس 6 / OnePlus 6

به‌تازگی در اسناد TENAA مشخصات نهایی وان‌پلاس ۶ فاش شده است که تأیید می‌کند در قاب پشتی از دوربین دوگانه ۲۰ و ۱۶ مگاپیکسلی استفاده خواهد شد. برای مقایسه، بد نیست اشاره کنیم که آخرین پرچم‌دار وان‌پلاس به دوربین دوگانه ۱۶ و ۲۰ مگاپیکسلی مجهز شده بود؛ با این‌حال، هیچ‌یک از دوربین‌ها از لرزش‌گیر اپتیکال برخوردار نیست و لرزش‌گیر EIS به بهبود عملکرد دوربین کمک می‌کند. در رابطه با دوربین سلفی، باید اشاره کرد که از سنسور ۱۶ مگاپیکسلی استفاده شده است تا عکس‌های سلفی نسبتاً مناسبی به ثبت برساند.

همان‌طور که اشاره شد، رزولوشن دوربین اصلی و سلفی نسبت به وان‌پلاس ۵ تی بهبود نیافته است اما مشخصات دوربین، ارتقاء پیدا خواهد کرد؛ ضمن اینکه شرکت چینی به‌سختی تلاش کرده است تا قابلیت‌های نرم‌افزاری دوربین وان‌پلاس ۶ را بهبود دهد. اگر شایعات صحت داشته باشد، این کمپانی از دو سنسور با دیافراگم F1.7 در قاب پشتی استفاده خواهد کرد که یکی از آن‌ها رنگی و دیگری مونوکروم (سیاه و سفید) است. از جمله قابلیت‌هایی که دوربین اصلی پرچم‌دار جدید وان‌پلاس ارائه می‌دهد، می‌توان به فیلم‌برداری Super Slow Motion اشاره کرد؛ ویژگی که در تیزرهای رسمی مختلف به نمایش گذاشته شده است. ضمن اینکه برای کاهش تأثیر لرزش دست در هنگام عکاسی و فیلم‌برداری، دوربین اصلی دوگانه از لرزش‌گیر اپتیکال برخوردار است.

اگر برای رونمایی از پرچم‌دار آینده وان‌پلاس لحظه‌شماری می‌کنید، بهتر است تاریخ ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) را روی تقویم خود علامت بزنید؛ شرکت چینی در این تاریخ، وان‌پلاس ۶ را به‌صورت جهانی معرفی خواهد کرد. نسخه چینی این گوشی، یک روز بعد در تاریخ ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) در یک مراسم اختصاصی به نمایش گذاشته می‌شود. اخیرا مشخصات و طراحی وان‌پلاس ۶ از طریق آمازون آلمان فاش شد.

جانشین وان‌پلاس ۵ تی با ۶ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه، ارزان‌قیمت‌ترین مدل محسوب خواهد شد که وارد بازار می‌شود و ۵۱۹ یورو قیمت‌گذاری شده است؛ مدل مجهز به ۱۲۸ گیگابایت حافظه و (احتمالاً) ۸ گیگابایت رم با قیمت ۵۶۹ یورو عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود یک مدل دیگر با ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه راهی بازار شود که قیمت آن در حال‌ حاضر نامشخص است. همچنین باید اشاره کرد که برخلاف نسل‌های قبل در قاب پشتی وان‌پلاس ۶ از شیشه استفاده شده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده