فروش گوشی هوشمند در چین ۳۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت

یک‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بنابه اعلام دیجی‌تایمز، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۸ در کشور چین با کاهش مواجه شده و به ۹۰ میلیون دستگاه رسیده است.
تبلیغات

در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، فروش گوشی‌های هوشمند در کشور چین ۳۴ درصد کاهش یافته و این آمار نسبت به سال قبل هم ۱۳.۴ درصد کاهش داشته و به ۹۰ میلیون دستگاه رسیده است. یکی از دلایلی که برای این کاهش فروش مطرح شده، کم شدن حجم تولید در جریان تعطیلات سال جدید قمری است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دیجی‌تایمز، موجودی کانال‌های فروش و نیز فروش کم‌تر گوشی‌های سری آیفون هم در به وجود آمدن این شرایط تاثیر داشته‌ است.

در بازه زمانی سه‌ ماهه‌ی نخست سال میلادی جاری، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در چین نسبت به فروش این محصولات در سراسر جهان به زیر ۳۰ درصد کاهش یافته است.

بنا به اعلام دیجی‌تایمز، در بازه‌ی مورد اشاره، پنج شرکت برتر چین از نظر میزان فروش گوشی‌های هوشمند به ترتیب شیائومی، هواوی، اوپو، ویوو و اپل بوده‌اند. شیائومی شرکتی است که نسبت به دیگر کمپانی‌ها کم‌تر تحت تاثیر کاهش تولید کارخانه‌ها در فصل تعطیلات سال نو قرار گرفته است و البته نباید عرضه گوشی هوشمند ردمی ۵ پلاس (۱۵۷ دلار) را هم فراموش کنیم زیرا این معرفی و عرضه این گوشی نیز باعث شده تا میزان فروش کلی شرکت مورد بحث در سه‌ ماهه‌ی اول ۲۰۱۸ نسبت به رقبا بیشتر باشد.

میزان فروش گوشی‌‌های هوشمند کمپانی هواوی نیز در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته و دلیل این اتفاق نیز کم بودن مدل‌های جدید از جانب این کمپانی اعلام شده است. همانطور که اشاره کردیم بر اساس آمار مربوط به سه‌ ماهه‌ی نخست سال میلادی جاری، شرکت هواوی در جایگاه دوم لیست کمپانی‌های برتر فروشنده گوشی‌های هوشمند در چین جای گرفته است. دو شرکت اوپو و ویوو در بازه‌ی زمانی یاد شده بیشتر بر فروش مدل‌های قدیمی‌تر تمرکز کرده‌اند و به همین دلیل میزان فروش کلی این دو کمپانی در سه ماهه اول ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل به میزان ۳۰ درصد یا ۳ میلیون واحد کاهش یافته است. در نهایت نیز میزان فروش شرکت اپل در این بازه زمانی به ۲۵.۶ درصد رسیده است.

تحقیقات دیجی‌تایمز نشان می‌دهد که به لطف معرفی گوشی‌های هوشمند جدید، میزان فروش گوشی‌ در دومین سه ماهه سال ۲۰۱۸ مجددا افزایش خواهد داشت اما همچنان نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل کم‌تر خواهد بود.

در هر صورت انتظار می‌رود میزان فروش گوشی‌های هوشمند آیفون در چین به بیش از ۳۰ درصد افزایش یابد زیرا مشتریان این برند منتظر معرفی مدل‌های جدید در سه ماهه سوم سال جاری هستند.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات