نسخه جدید ال جی وی 30 با دوربین مجهز به هوش مصنوعی معرفی می‌شود

سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ال‌جی نسخه‌ی جدید ال‌جی وی ۳۰ را در کنگره‌ی جهانی موبایل معرفی خواهد کرد. طبق شایعات، این گوشی دوربین مجهز به هوش مصنوعی خواهد داشت.
تبلیغات

زمان زیادی تا MWC 2018 و گردهمایی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی نمانده است؛ از این‌رو بازار شایعات و گمانه‌زنی‌ در مورد محصولات جدید داغ‌تر از گذشته شده است. حال خبرها و شایعات حاکی از آن هستند که ال‌جی با توسعه‌ی «AI Vision» قصد هوشمندتر و ساده‌تر کردن استفاده از دوربین را دارد. این قابلیت با تشخیص سوژه و شرایط عکاسی، بهترین حالت را به کاربر پیشنهاد می‌دهد؛ هشت حالت پرتره، غروب آفتاب، طلوع آفتاب، حیوانات خانگی، غذا، منظره، شهر و گل، حالت‌هایی هستند که دوربین هوشمند نسخه‌ی جدید وی ۳۰ برای تشخیص هوشمند به آن مجهز شده است. این ویژگی جدید با در نظر گرفتن زاویه‌ی سوژه و رنگ‌ آن، بازتاب، اشباع و شرایط نور، بهترین تصویر ممکن را ثبت خواهد کرد.

هوش مصنوعی در فرآیند خرید نیز به کمک کاربر خواهد آمد؛ به کمک هوش مصنوعی می‌توان با جستجوی تصویر یا اسکن کد QR به اطلاعات لازم برای خرید سوژه‌ی عکس دست یافت. Vision AI همچنین با اندازه‌گیری روشنایی تصویر واقعی گرفته‌شده در نور کم، مناطق تاریک تصویر را روشن‌تر می‌کند.

در کنار قابلیت‌های هوش مصنوعی دوربین ال‌جی، این غول کره‌ای از Voice AI برای انجام وظیفه در کنار گوگل اسیستنت نیز رونمایی خواهد کرد. Voice AI دستورات صوتی جدیدی به گوشی‌های ال‌جی اضافه می‌کند که بیشتر آن‌ها به Vision AI نیز مرتبط هستند؛ ال‌جی همچنین ۲۳ دستور صوتی انحصاری نیز در پرچم‌دار بهبودیافته‌ی خود به کار می‌گیرد؛ برای مثال می‌توان به کمک فرمان صوتی از دوربین برای عکاسی پاناروما،‌ صحنه آهسته و عکاسی در شرایط نوری کم و مواردی از این دست استفاده کرد. کاربر کمک فرامین صوتی، قادر به استفاده از دیگر قابلیت‌های Vision AI از جمله جستجوی تصویر نیز خواهد بود.

طبق اعلام ال‌جی، این موارد تنها بخشی از قابلیت‌های هوش مصنوعی در نظر گرفته‌شده برای V30 است. نظر شما در مورد استفاده از هوش مصنوعی در محصولات ال‌جی چیست؟ آیا استفاده از این گونه قابلیت‌ها به موفقیت نسل جدید وی ۳۰ منجر خواهد شد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات