حاشیه نمایشگر در مدل 2019 آیفون 10 کمتر می‌شود

حاشیه نمایشگر در مدل 2019 آیفون 10 کمتر می‌شود

وب‌سایت ET News گزارش داده است که احتمالاً در آیفون‌های ۲۰۱۹ اپل، حاشیه‌ی بالای صفحه‌نمایش نازک‌تر از گوشی پرچم‌‌دار آیفون ۱۰ خواهد بود.

اپل با معرفی آیفون ۱۰ (iPhone X) طراحی گوشی‌هایش را به مرحله جدیدی وارد کرد؛ این مدل، فاقد حاشیه‌ باست و به‌منظور جای‌گیری حسگرهای ضروری و بلندگوی مخاطب در پنل جلوی گوشی، در بالای صفحه‌نمایش بریدگی ایجاد شده است. بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد این بریدگی که بسیاری به آن ایراد می‌گیرند، در نسل جدید کوچک‌تر خواهد شد.

براساس اطلاعات به‌دست‌آمده از زنجیره تأمین قطعه، اپل به دنبال راهی است تا حسگرهای فیس آی‌دی را با دوربین سلفی ادغام کند. گمان می‌رود نتیجه‌ی تلاش‌های اپل در آیفون‌های ۲۰۱۹ این شرکت، نمایان شود. آیفون ۱۰ در حال‌ حاضر، از حسگرهای اختصاصی از جمله دوربین مادون قرمز برای سیستم تشخیص چهره به همراه دوربین RGB استفاده می‌کند. اگر کوپرتینویی‌ها بتوانند دوربین مادون قرمز را با دوربین RGB در یک ماژول ادغام کنند، اندازه بریدگی بالای نمایشگر (Notch) کاهش می‌یابد. اگرچه این روش، حذف کامل حاشیه‌های نمایشگر را به دنبال نخواهد داشت.

در همین رابطه، وب‌سایت ET News اعلام کرده است:

به نقل از منابع مطلع در صنعت، شنیده می‌شود که اپل در حال برنامه‌ریزی برای بهبود عملکرد سیستم تشخیص چهره در مدل‌های ۲۰۱۹ است. به همین جهت، به دنبال راهی است تا تعداد قطعات لازم برای آیفون‌ها را افزایش دهد و تلاش دارد ماژول سیستم تشخیص چهره را با ماژول دوربین [سلفی] ادغام کند.

در حال‌ حاضر در بریدگی بالای صفحه‌نمایش، دوربین فرو سرخ، ماژول Flood Illuminator، حسگر مجاورت، حسگر شدت نور در محیط اطراف، میکروفون، بلندگو، دوربین RGB و دات پروژکتور جای گرفته است. همان‌طور که گفته شد، ادغام دوربین RGB با دوربین فروسرخ، باعث کامل حذف بریدگی از بالای نمایشگر نخواهد شد؛ ولی کوپرتینویی‌ها را به ارائه‌ی آیفون‌هایی با حاشیه‌های نازک نزدیک می‏‌کند.

فضای اطراف بریدگی در آیفون X به نمایش المان‌های نوار وضعیت (Status Bar) اختصاص یافته است. با این‌حال، برخی از المان‌های Status Bar که پیش‌تر در آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس قابل مشاهده بود، در پرچم‌دار گران‌قیمت اپل به دلیل کمبود فضا نمایش داده نمی‌شود و باید آن‏‌ها را از طریق کنترل سنتر و با کشیدن انگشت خود به جهت پایین از سمت راست نمایشگر، بررسی کنید. آنچه Notch را به تجربه‌ای آزاردهنده تبدیل می‌کند، اشغال فضای نمایشگر هنگام مشاهده‌ی تصویر یا ویدئو است؛ به همین جهت، کاربران از طراحی آیفون 10 اپل رضایت کامل ندارند.

هنوز مشخص نیست اطلاعات به‌دست‌آمده تا چه اندازه صحت دارد؛ اما به‌ نظر می‌رسد که اپل از ایجاد بریدگی در بالای نمایشگر، دست نخواهد کشید. آیفون‌های جدید اپل که برای سال ۲۰۱۹ در نظر گرفته شده‌اند، اواخر سال آینده میلادی معرفی و عرضه می‌شوند. برای سال ۲۰۱۸، شرکت آمریکایی نسل جدید آیفون SE را با صفحه‌نمایش ۴ اینچی عرضه خواهد کرد که جنس پنل پشتی آن از شیشه است؛ به همین جهت گمان می‌رود که مانند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس از شارژ بی‌سیم پشتیبانی کند.

به همراه این گوشی، شایعاتی مبنی بر توسعه دو مدل آیفون با نمایشگر اولد نیز وجود دارد؛ نسل جدید آیفون ۱۰ با صفحه‌نمایش ۵.۸ اینچی و مدل پلاس آن با صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچی عرضه خواهد شد. برای کاربرانی که نمی‌توانند این دو گوشی را به دلیل قیمت بالای احتمالی خریداری کنند، یک مدل دیگر با صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی LCD معرفی می‌‌شود که احتمالاً حاشیه‌های باریکی خواهد داشت. به احتمال زیاد در آیفون‌های جدید اپل، تاچ آی‌دی جای خود را به سیستم تشخیص چهره فیس آی‌دی می‌دهد؛ حتی اپل به دلیل عملکرد مناسب سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ ، در نظر دارد آیپدهای پرو ۲۰۱۸ خود را با فیس آی‌دی ارائه دهد که احتمالاً حاشیه‌های نمایشگر آن‌ها نازک‌تر خواهد شد.

آیفون 10 / آیفون ایکس / iPhone X

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک،
به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده