سامسونگ از آلیاژ جدید Metal 12 در گوشی‌ها و ساعت‌هایش استفاده می‌کند

سامسونگ از آلیاژ جدید Metal 12 در گوشی‌ها و ساعت‌هایش استفاده می‌کند

گفته می‌شود آلیاژ Metal 12 که در لپ‌تاپ نوت‌بوک ۹ سامسونگ استفاده شده است، به گوشی‌های این شرکت نیز راه پیدا می‌کند.

سامسونگ نسخه‌ی ۲۰۱۸ از لپ‌تاپ Notebook 9 را با بدنه‌ای از متریال جدیدی موسوم به Metal 12 عرضه کرد. حال اسناد مربوط به نشان تجاری یادشده در دفتر مالکیت حقوق معنوی اتحادیه‌ی اروپا (EUIPO) نشان از آن دارند که سامسونگ این آلیاژ منیزیوم را در گوشی‌ها، ساعت‌های هوشمند، لوازم جانبی موبایل و حتی لوازم خانگی خود نیز به‌ کار خواهد گرفت.

وزن نوت‌بوک ۹ جدید به‌ لطف بهره‌گیری از آلیاژ Metal 12 در ساخت بدنه‌ی آن، تنها یک کیلوگرم است که برای لپ‌تاپی با نمایشگر ۱۳.۳ اینچی، وزن بسیار پایینی محسوب می‌شود. سامسونگ از این آلیاژ را «فوق‌العاده سبک و به‌صورت غیر قابل باوری، مقاوم» توصیف می‌کند. نام آلیاژ جدید سامسونگ از این حقیقت نشأت می‌گیرد که عدد اتمی منیزیوم، ۱۲ است.

در گذشته، شایعات حکایت از تجهیز گلکسی اس ۷ به فریمی از جنس آلیاژ منیزیوم داشتند؛ اما در نهایت شرایط به‌گونه‌ی دیگری رقم خورد و کره‌ای‌ها، برای پرچم‌دار پیشین خود، فریم آلومینیومی را برگزیدند. سامسونگ تاکنون اطلاعات چندانی در خصوص تفاوت‌های Metal 12 با آلومینیوم سری ۷۰۰۰ که در گوشی‌هایی همچون گلکسی نوت ۸ استفاده شده، به اشتراک نگذاشته است.

توجه داشته باشید که در حال حاضر هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر ساخت فریم گلکسی اس ۹ و گلکسی نوت ۹ از جنس آلیاژ Metal 12 در دست نیست و در اسناد EUIPO نیز اشاره‌ای به تاریخ عرضه‌ی محصولات مبتنی بر این آلیاژ نشده است. در حقیقت تنها می‌دانیم کره‌ای‌ها در آینده در محصولات بیشتری از Metal 12 استفاده خواهند کرد.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید