افزایش ۴۵ درصدی ظرفیت و ۵ برابر شدن سرعت شارژ باتری با فناوری جدید سامسونگ

افزایش ۴۵ درصدی ظرفیت و ۵ برابر شدن سرعت شارژ باتری با فناوری جدید سامسونگ

سامسونگ در‌حال آزمایش فناوری جدیدی است که ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند را ۴۵ درصد افزایش می‌دهد.

یکی از فناوری‌هایی که پیشرفت در آن بسیار کند انجام می‌گیرد صنعت تولید باتری موبایل است. پس از فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند اغلب کاربران از عمر پایین باتری و حتی سرعت شارژ شدن آن‌ها ناراضی بوده‌اند. حال به نظر می‌رسد غول کره‌ای در حال یافتن راه‌ حلی برای پایان دادن به این معضل است.

طبق اخبار منتشر‌شده، محققان مؤسسه فناوری پیشرفته سامسونگ (SAIT) با همکاری سامسونگ SDI و دانشمندان دانشکده شیمی و بیولوژیک دانشگاه ملی سئول در حال آزمایش باتری جدیدی از جنس توپ‌های گرافن هستند که می‌تواند عصر جدیدی برای صنعت تولید باتری رقم بزند.

به‌ نظر می‌رسد باتری‌های جدید تا ۴۵ درصد ظرفیت بیشتری نسبت به باتری‌های لیتیوم یونی ارائه می‌دهند. همچنین این باتری جدید سرعت شارژ را تا ۵ برابر افزایش می‌دهد که در عمل، شارژ کامل موبایل را تنها در ۳۰ دقیقه ممکن می‌کند. فراگیر شدن این فناوری سبب می‌شود تا در آینده ضخامت گوشی‌های موبایل و گجت‌ها به‌صورت چشمگیری کاهش یابد. شایان ذکر است پایداری بیشتر دما در این باتری سبب افزایش بازدهی و طول عمر آن خواهد شد.

باتری گرافن

فناوری نام‌برده در مراحل آزمایشی است و انتظار نمی‌رود سامسونگ در پرچم‌دار بعدی خود یعنی گلکسی اس ۹ از این باتری جدید استفاده کند. با این حال خبر‌های خوشی در راه است؛ زیرا محققان این شرکت ثبت دو پتنت مرتبط با این فناوری را در دستور‌کار خود دارند که احتمالا آینده‌ی گجت‌های هوشمند را دگرگون خواهد کرد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا سامسونگ می‌تواند صنعت باتری‌های فعلی را دستخوش تغییر کند؟

منبع androidpolice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید