رکوردشکنی شیائومی با فروش ۷۰ میلیون دستگاه گوشی در ۱۰ ماه

سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت شیائومی موفق شده است در طول ۱۰ ماه اول سال ۲۰۱۷، نسبت به دو سال گذشته گوشی‌ هوشمند بیشتری عرضه کند.
تبلیغات

با وجود اشباع بازار گوشی‌ هوشمند از محصولات مختلف، شرکت شیائومی موفق شده است فروش گوشی‌های هوشمندش را در سال ۲۰۱۷ افزایش دهد. این سازنده چینی توانسته است در ماه اکتبر، به‌تنهایی ۱۰ میلیون دستگاه گوشی‏‌ هوشمند عرضه کند.

این‌طور که به‌ نظر می‌رسد، شرکت شیائومی تصمیم دارد رکورد فروش خود در سال ۲۰۱۵ را بشکند؛ فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت به‌زودی از مرز ۷۱ میلیون دستگاه عبور خواهد کرد که بیشتر از تمامی گوشی‌‌های هوشمندی به‌شمار می‌رود که شیائومی در سال ۲۰۱۵ به فروش رسانده است.

در فروشگاه جدیدی که شیائومی افتتاح کرده است، مدیر شیائومی اعلام کرد که این شرکت طی ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۷ موفق شده است ۷۰ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به فروش برساند. حدود دو ماه تا پایان سال ۲۰۱۷ باقی مانده است و انتظار می‌رود که فروش گوشی‌های هوشمند شیائومی برای سال جاری میلادی، به بیش از ۷۰ میلیون دستگاه برسد.

این‌طور که پیدا است، شرکت شیائومی در نظر دارد تا پیش از آغاز سال جدید میلادی، نزدیک به ۹۰ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به بازار عرضه کند. شرکت شیائومی در نظر دارد در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) تخفیف گسترده‌ای بر گوشی‌های هوشمندش اعمال کند و این موضوع می‌تواند در افزایش فروش محصولات شیائومی تا پیش از شروع سال ۲۰۱۸ مؤثر باشد.

شرکت شیائومی برای سال ۲۰۱۷ به محصولات خود تنوع بخشیده است و گوشی شیائومی Mi A1 یکی از محصولات جدید چینی‌ها به شمار می‌رود که از نسخه‌ی «خالص» سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برد و به‌عنوان محصولی از پروژه «اندروید وان» گوگل راهی بازار شده است. گوشی بدون حاشیه‌ی شیائومی می میکس ۲ که توسط این سازنده در ماه سپتامبر معرفی شد، به‌عنوان جایگزین نسل قبل یعنی شیائومی می میکس قابل خریداری است و از مشخصات‌ فنی رده‌‏بالا بهره می‌برد. البته شرکت شیائومی تا پایان سال ۲۰۱۷، محصولات بیشتری معرفی خواهد کرد.

شیائومی می 6

با وجود عملکرد خوب این سازنده چینی در سال جاری، شیائومی میزان فروش هدف خود را برای سال آینده اعلام کرده است؛ براساس ادعای این سازنده، شرکت شیائومی به دنبال آن است که در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به فروش برساند.

شرکت شیائومی در سال ۲۰۱۷ در میان پنج تولیدکننده‌ی پرفروش سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی قرار گرفت و با اختلاف کم نسبت به شرکت اوپو در رده پنجم قرار دارد. شرکت شیائومی در فصل سوم سال جاری، نزدیک به ۲۷.۶ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند به بازار عرضه کرده که سهم ۷.۴ درصدی برای آن به همراه داشته است. این سازنده چینی نسبت به بازه‌ زمانی مشابه در سال ۲۰۱۶، موفق شده ۱۰۲.۶ درصد گوشی‌ هوشمند بیشتری به فروش برساند که رقم قابل‌ توجهی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات