تست مقاومت بدنه‌ی آیفون X در برابر خراش، شعله و خمیدگی

تست مقاومت بدنه‌ی آیفون X در برابر خراش، شعله و خمیدگی

جدیدترین محصول اپل یعنی آیفون ۱۰ از آزمون‌های خراشیدگی، شعله و خمیدگی سربلند بیرون آمد.

شاید JerryRigEverything را به‌سختی بتوان منبع موثقی در دنیای صنعت دانست؛ اما تست‌هایی که مرتبا روی گوشی‌های جدید انجام می‌دهد، می‌تواند منبع خوبی برای فهمیدن میزان مقاومت این گوشی‌ها باشد. آن‌ها این‌ بار آیفون ۱۰ را مورد آزمایش قرار داده‌اند.

اپل آیفون X جدیدترین محصولی است که از کوپرتینو بیرون آمده و همانند آیفون ۸ و ۸ پلاس دارای بدنه‌ی شیشه‌ای با قابی از فلز است. البته برعکس قاب آیفون ۸ و ۸ پلاس که آلومینیومی است، این فلز در آیفون ۱۰ از جنس استیل است. این قاب استیل مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد و همچنین صدای متفاوتی هنگام خراشیده شدن ایجاد می‌کند. میزان مقاومت صفحه‌نمایش نیز به حدی است که با سکه و کلید خراشیده نمی‌شود؛ اما در سایش با اجسام سخت‌تر، خراش پیدا می‌کند.

بین قاب فلزی و بدنه‌ی شیشه‌ای نواری پلاستیکی تعبیه شده است که نقش ضربه‌گیر را در افتادن‌ احتمالی بازی می‌کند. این مورد البته با توجه به هزینه‌ی ۵۵۰ دلاری تعویض پنل پشت گوشی کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

در ویدیوی زیر شاهد آزمون‌های خراش، مقاومت در برابر تیزی، شعله‌ی آتش و سرانجام خم کردن خواهید بود. در نهایت می‌بینید که چطور آیفون ۱۰ از کلیه‌ی آزمون‌ها نسبتا سربلند بیرون می‌آید.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید