هواوی پردازنده کرین 950 را ماه آینده معرفی خواهد کرد

هواوی پردازنده کرین 950 را ماه آینده معرفی خواهد کرد

پردازنده‌ی کرین ۹۵۰ ساخت هواوی به احتمال زیاد ماه آینده معرفی خواهد شد و مدیرعامل هواوی معتقد است پردازنده‌ی این شرکت عملکرد بهتری از پرچمداران مدیاتک و کوالکام خواهد داشت که البته این سخن او را نتایج بنچمارک نیز تایید می‌کنند.

هواوی پردازنده‌ی کرین ۹۵۰ را ماه آینده معرفی خواهد کرد و انتظار می‌رود قبل از پایان سال جاری میلادی، شاهد معرفی دو گوشی مجهز به این پردازنده باشیم که به احتمال زیاد میت ۸ و آنر ۷ پلاس خواهند بود.

این پردازنده براساس لیتوگرافی ۱۶ نانومتری TSMC طراحی شده و مجهز به چهار هسته‌ی Cortex-A72 و چهار هسته‌ی Cortex-A53 خواهد شد و از معماری big.LITTLE استفاده خواهد کرد. حداکثر فرکانس عملکرد هسته‌ها ۲.۴ گیگاهرتز و تراشه مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی Mali-T880 خواهد بود. به علاوه این تراشه از کانال‌های دوگانه‌ی LPDDR4 و دوربین دوگانه تا ۴۲ مگاپیکسل را پشتیبانی می‌کند. همچنین این پردازنده از اینترنت همراه LTE Cat 10 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

پردازنده‌ی کرین ۹۵۰ در تست بنچمارک GeekBench و در عملکرد تک هسته امتیاز ۱۹۰۶ و در عملکرد چند هسته‌ای امتیاز ۶۰۹۶ را به نام خود ثبت کرده است. برای مقایسه باید گفت که پردازنده‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ به ترتیب امتیاز ۱۴۸۶ و ۴۹۷۰ را در این تست بنچمارک کسب کرده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده