ال‌جی نکسوس 5 (2015) و ال‌جی جی 5 را مجهز به حسگر اثر انگشت خواهد کرد

ال‌جی نکسوس 5 (2015) و ال‌جی جی 5 را مجهز به حسگر اثر انگشت خواهد کرد

در طی ماه‌های گذشته شایعات زیادی در مورد فبلت نکسوس هواوی و نکسوس 5 (۲۰۱۵) به گوشی می‌رسیدند که خبر از استفاده‌ی این دو گوشی از حسگر انگشت می‌دادند. امروز نیز خبری از سرزمین مادری ال‌جی، کره جنوبی، استفاده از این حسگر را تایید می‌کند و آن را شروع راهی تازه برای ال‌جی می‌داند. با زومیت همراه باشید.

با توجه به این که اندروید ام به صورت پیش‌فرض از حسگر اثر انگشت پشتیبانی خواهد کرد، دور از انتظار نیست که گوگل در گوشی‌های نکسوس خود از این حسگر برای استفاده از سرویس‌های مانند Android Pay بهره ببرد. اما با توجه به اخبار جدید منتشر شده، نکسوس 5 نسخه‌ی ۲۰۱۵ از لحاظ استفاده از حسگر اثر انگشت تنها شروع راهی برای ال‌جی به حساب خواهد آمد.

بنابر اطلاعاتی که منابعی در کره‌ی جنوبی فاش کرده‌اند، ال‌جی قصد دارد ابتدا در نکسوس 5 (۲۰۱۵) این فناوری را آزمایش کرده و سپس گوشی‌های بعدی خود را مجهز به حسگر اثر انگشت کند. اگر این شایعات صحت داشته باشند می‌توان انتظار داشت که ال‌جی جی پرو 3 و ال‌جی جی 5 نیز از این فناوری بهره ببرند.

ال‌جی قصد دارد تا با استفاده از این فناوری از رقبای خود در زمینه‌ی پرداخت‌های الکترونیکی عقب نماند. اپل سرویس اپل پی را دارد و سامسونگ نیز انتظار می‌رود تا به زودی از سرویس سامسونگ پی خود پرده برداری کند؛ اما ال‌جی می‌خواهد براساس پلتفرم اندروید پی عمل کرده و از آن جدا نشود. این سرویس همراه با عرضه‌ی رسمی اندروید ام، توسط گوگل معرفی خواهد شد.

آن طور که از شواهد پیدا است سرویس اندروید پی با حسگرهای اثر انگشت بر روی نکسوس‌های جدید همراه خواهد شد. به علاوه امروز نیز شاهد فاش شدن تصاویری منتسب به نکسوس هواوی بودیم که وجود حسگر اثر انگشت در آن گوشی را نیز تایید می‌کردند.

متاسفانه شایعه‌ی جدید، اطلاعات دیگری در مورد نکسوس 5 (۲۰۱۵) را فاش نکرده و تنها به این نکته اشاره کرده است که این گوشی مجهز به صفحه نمایشی ۵.۲ اینچی خواهد شد. بنابر گفته‌ی این منبع در کره‌ی جنوبی، نکسوس 5 جدید در مهر ماه سال جاری معرفی خواهد شد. اگر این اطلاعات صحت داشته باشند معرفی نکسوس جدید به معنای معرفی اندروید ام در کنار این دو گوشی خواهد بود.

زمان زیادی تا مهر ماه باقی نمانده و انتظار می‌رود در روزهای آینده اطلاعات دقیق‌تری در مورد اندروید جدید و گوشی‌های نکسوس فاش شوند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده