افزایش عرضه آیفون به بازار: اپل به سامسونگ نزدیک‌تر شد

افزایش عرضه آیفون به بازار: اپل به سامسونگ نزدیک‌تر شد

در طول سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ اپل از نظر تعداد گوشی‌های هوشمند عرضه بیش از پیش به سامسونگ نزدیک‌تر شده است. این کمپانی در سه ماهه‌ی مورد نظر با افزایش سهم عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند خود به میزان ۴.۵ درصد به سامسونگ نزدیک‌تر شده است.

فروش بالای آیفون‌های اپل سهم این کمپانی را از نظر تعداد گوشی‌های عرضه شده به سامسونگ نزدیک‌تر می‌کند. با فروش بالای آیفون در سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی اپل سهم خود را به میزان ۴.۵ درصد افزایش داده که همین موضوع باعث شده تا سهم اپل از بازار بیش از پیش به سامسونگ نزدیک‌تر شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که سامسونگ در حال حاضر بیش از ۲۰.۵ درصد از سهم گوشی‌های عرضه شده به بازار را در اختیار دارد. در مقابل اپل ۹.۶ درصد از گوشی‌های عرضه شده را در اختیار دارد.

سامسونگ موفق شده تا در سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی بیش از ۸۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه‌ی بازار کند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به اندازه‌ی ۷ درصد کاهش یافته است. این کمپانی در سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۴ موفق به عرضه‌ی ۹۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود. اپل در فصل دوم سال جاری بیش از ۴۷.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه‌ی بازار کرده است.

هواوی موفق شده با افزایش فروش خود جایگاه مایکروسافت را در رده‌ی سوم از آن خود کند. این کمپانی با افزایش ۴۹ درصدی گوشی‌های هوشمندش موفق شده تا ۳۰.۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را روانه‌ی بازار کند. این کمپانی امسال یکی از دو گوشی هوشمند نکسوس را روانه‌ی بازار می‌کند که می‌توان آن را جایزه‌ای از سوی گوگل به پاس افزایش عرضه گوشی‌های هوشمند اندرویدی این کمپانی خواند. در مقابل مایکروسافت کاهشی ۴۵ درصدی را در این زمینه به خود دیده و تنها ۲۸.۵ میلیون گوشی هوشمند روانه‌ی بازار کرده است.

با عرضه‌ی ۱۹.۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سه ماهه ی دوم سال جاری، شیائومی موفق شده با افزایش ۳۱ درصدی عرضه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در میان پنج عرضه کننده‌ی برتر جهان جای بگیرد. شیائومی در حال حاضر بیش از ۴.۵ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند در جهان را در اختیار دارد. سایر تولیدکنندگان که شامل اچ تی سی، ال جی، موتورولا و... است با افزایشی ۴ درصدی، ۵۰.۵ درصد از گوشی های عرضه شده را در اختیار دارند.

در سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی بیش از ۴۳۴.۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند روانه‌ی بازار شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده