اپل همچنان با مشکل تولید سنسور سه‌بعدی آیفون 10 روبه‌رو است

جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، اپل همچنان با مشکل تولید سنسور سه‌بعدی تشخیص چهره دست و پنجه نرم می‌کند.
تبلیغات

پیشتر Nikkei مدعی شده بود که تولید آیفون X به دلیل مشکل تامین‌کنندگان در تولید سنسور سه‌بعدی این گوشی با تاخیر روبه‌رو شده و حالا این وب‌سایت یک‌بار دیگر ادعای خود را تکرار کرده است.

در گزارش جدید به طور ویژه‌ای به مشکل تولید اجزای سنسور سه‌بعدی اشاره شده است که اپل از آن به عنوان سیستم دوربین TruDepth یاد می‌کند. براساس اخبار جدید، یکی از تحلیل‌گران مستقل مدعی شده است که در حال حاضر میزان تولید آیفون 10، ۴۰۰ هزار دستگاه در هفته است.

وقتی به ماه سپتامبر و زمانی پیش از رونمایی رسمی آیفون X برمی‌گردیم، مینگ‌چی کو از KGI نیز گفته بود که میزان تولید نمایشگر اولد آیفون کمتر از ۱۰۰ هزار واحد در روز است.

بعدها، کوپرتینونشین‌ها زمان عرضه‌ی آیفون 10 را اعلام کردند که به دلیل مشکلات تامین با دو ما تاخیر روبه‌رو بود.

موسسه‌ی تحقیقاتی Rosenblatt اعلام کرده است که اخیرا میزان تولید آیفون 10 از ۱۰۰ هزار دستگاه در هفته به ۴۰۰ هزار دستگاه افزایش پیدا کرده است.

در این وضعیت این خبر می‌تواند نشان از یک بهبود فوق‌العاده داشته باشد، اما با فرض اینکه آمار اعلام شده دقیق باشد، هنوز تعداد دقیق اعلام شده نمی‌تواند راضی‌کننده باشد.

اپل، فقط در بازه‌ی زمانی پیش‌خرید، میلیون‌ها آیفون 8 فروخته است و تحلیل‌گران معتقدند همین وضعیت حتی با توجه به قیمت بالای آیفون X، برای این گوشی نیز صادق خواهد بود. قطعا برای خریداران و طرفداران سرسخت اپل ارزش دارد که از سری آیفون 8 چشم‌پوشی کنند و به جای آن منتظر آیفون 10 باشند.

پروژکتورهای نقطه‌ای که Nikkei نسبت به تاخیر تولید آنها انتقاد داشته است، قطعه‌ی کمکی سیستم دوربین جلوی TruDepth در آیفون 10 است. سیستم سنسور سه‌بعدی امکاناتی چون اعتبارسنجی چهره و ایموجی‌های متحرک (Animoji) را فراهم می‌کند که بی‌شک برطرف کردن مشکلات تولید آن از اولویت‌های قطعی اپل است.

در گزارش نیکی آماده است که تولید انبوه آیفون 10 از اواسط ماه اکتبر آغاز شده است. به هر حال، وقتی از روز ۲۷ اکتبر امکان پیش‌خرید این گوشی فراهم شود، باید انتظار تاخیر در عرضه و مشکلات جدی در تامین را داشته باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات