سامسونگ گوشی اندرویدی با قابلیت تاشدن به داخل می‌سازد

سامسونگ گوشی اندرویدی با قابلیت تاشدن به داخل می‌سازد

اطلاعات جدیدی از پروژه‌ی ساخت گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ توسط منابع خبری نزدیک به این کمپانی منتشر شده است.

به گزارش BusinessKorea و با استناد به گفته‌های منابع نزدیک به سامسونگ، ظاهرا این شرکت کره‌ای در حال حاضر مشغول ساخت یک گوشی هوشمند اندرویدی جدید است که کاربران می‌توانند آن را تا کرده و بدین ترتیب ابعاد این دستگاه را به نصف کاهش دهند. منابع داخلی سامسونگ اعلام کرده‌اند که این شرکت فرآیند تولید دستگاه یادشده را از حدود پنج سال قبل آغاز کرده؛ اما در نهایت بدون ارائه‌ی هیچ دلیل خاصی، این پروژه را لغو کرد. حال این غول کره‌ای مجددا فعالیت‌های خود برای ساخت یک گوشی هوشمند تاشو را آغاز کرده و البته این بار هم دلیل چنین اقدامی اعلام نشده است.

شرکت سامسونگ تا کنون چندین استراتژی مختلف برای تولید و توسعه‌ی گوشی تاشوی خود در پیش گرفته است؛ اگرچه کره‌ای‌ها مدت زمان و منابع قابل توجهی را به توسعه‌ی این محصول اختصاص داده، اما تاکنون موفق نشده‌اند تا این فناوری را به مرحله‌ی تجاری‌سازی برسانند.

بر اساس آنچه در گزارش‌های قبلی اعلام شده است، سامسونگ در رفع تعدادی از نگرانی‌هایی که در مورد مقاومت و استحکام گوشی هوشمند تاشو وجود دارد، با مشکل مواجه شده و هنوز مشخص نیست که این شرکت اکنون به رفع مشکلات مورد اشاره نزدیک شده است یا خیر. بر اساس شایعات مختلف، انتظار می‌رود گوشی هوشمند گلکسی ایکس سامسونگ در سال جاری معرفی شود، اما اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که براساس آن، زمان معرفی این محصول تا سال آینده به تعویق افتاده است.

علاوه‌بر این، تاکنون منابع نزدیک به صنعت موبایل اطلاعات دقیقی در مورد سخت‌افزار گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ اعلام نکرده‌اند. کو دونگ-جین (دی‌جی کو)، مدیر سامسونگ الکترونیکز، اخیرا اعلام کرده که شرکت متبوعش در حال ساخت یک دستگاه تاشو است و به همین دلیل گفته‌های دی‌جی کو به نوعی شایعات چند سال اخیر مبنی بر تولید یک گوشی تاشو توسط سامسونگ را تایید می‌کند. البته کو به این مورد هم اشاره کرده است که سامسونگ برای تولید محصول یادشده با چند مشکل مواجه شده است که ابتدا باید آن‌ها را رفع کند. پس از حل شدن مشکلات مورد بحث، امکان تجاری‌سازی محصول تاشوی این شرکت فراهم خواهد شد.

گوشی تاشو سامسونگ

بسیاری از کاربران و نیز تحلیل‌گران انتظار دارند که اولین گوشی هوشمند تاشوی جهان توسط شرکت سامسونگ تولید شود؛ اما شاید این اتفاق در نهایت رخ ندهد، زیرا اخیرا گزارش‌های جدیدی منتشر شده است که بر اساس آن‌ها، گفته می‌شود شرکت زدتی‌ایی موفق شده است تا یک دستگاه تاشو تولید کند. بر اساس این گزارش‌‌ها، زدتی‌ایی در اوایل ماه آینده از محصول تاشوی جدید خود رسما رونمایی به عمل خواهد آورد. نام تجاری احتمالی این دستگاه نیز زد‌تی‌ایی آکسون ام (ZTE Axon M) اعلام شده است. با توجه به جزئیاتی که تاکنون در دسترس قرار گرفته است، محصول تاشوی سامسونگ و زدتی‌ایی در واقع یک دستگاه خم شونده نخواهد بود؛ بلکه کاربران می‌توانند آن را به‌راحتی تا کنند. بر اساس اطلاعات موجود، گوشی‌های هوشمند تاشوی این دو شرکت از روی لولای وسط دستگاه تا می‌شوند و به دلیل نبود حاشیه‌ی نمایشگر در این ناحیه، افراد می‌توانند به دلخواه خود و در صورت تمایل ابعاد صفحه‌نمایش گوشی را با تا کردن به نصف کاهش دهند یا با باز کردن آن، دو نمایشگر کوچک را به یک نمایشگر بزرگ تبدیل کنند.

نظر شما در مورد گوشی‌های هوشمند تاشو چیست؟ آیا سامسونگ و یا زدتی‌ایی سرانجام موفق خواهند شد این محصول را تجاری‌‌سازی کنند؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده