شارپ نمایشگر 5.5 اینچی 4K برای گوشی های هوشمند معرفی کرد

شارپ نمایشگر 5.5 اینچی 4K برای گوشی های هوشمند معرفی کرد

کم‌کم شاهد عرضه‌ی نمایشگرها با رزولوشن‌های 4K برای گوشی‌های هوشمند هستیم؛ کمپانی سامسونگ اخیرا خبری در خصوص تولید این گونه نمایشگرها منتشر کرده و حالا شرکت ژاپنی شارپ از نمایشگرهای ۵.۵ اینچی 4K مختص گوشی‌های هوشمند پرده برداشته است.

 سامسونگ یکی از معدود شرکت‌هایی است که اخیرا اطلاع داده که در زمینه‌ی تولید صفحه نمایش‌های 4K مشغول خواهد بود. پس از این خبر، گمانه زنی‌هایی در خصوص بهره‌گیری سامسونگ از این نمایشگرها در گلکسی نوت 5 به گوش رسید. حال شرکت ژاپنی شارپ صفحه نمایش‌های ۵.۵ اینچی با رزولوشن ۲۱۶۰ در ۳۸۴۰ را مختص گوشی‌های هوشمند معرفی کرده است؛ این صفحه نمایشگرها آماده عرضه در سال ۲۰۱۶ بوده و دارای تراکم پیکسلی برابر 806ppi خواهند بود.

شرکت شارپ علاوه بر این نمایشگرها، در آینده‌ای نزدیک صفحه نمایش‌هایی با رزولوش 8K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل عرضه خواهد که این نمایشگرها ۱۶ برابر رزولوشن ۱۰۸۰p هستند. خبرهایی نیز در خصوص شرکت ال‌جی منتشر شده که در حال توسعه‌ی نمایشگرهای ۲۷ اینچی با رزولوشن 8K برای نسل بعدی کامپیوترهای iMac شرکت اپل است. 

8K

88K

 صفحه نمایش‌های 4K به مراتب بهتر از نمایشگرهای 2K است. این نمایشگرها  مزیت‌ بیشتر و کاربرد فراوانی را برای کاربران به همراه دارند. این نمایشگرها قادر به اجرای ویدئوهایی با رزولوشن 4K بوده و این امر باعث می‌شود تا لذت دو چندانی را حین تماشای ویدئوها و فیلم‌ها به کاربر ارائه کند. علاوه بر این، تحولی نیز در دنیای هدست‌های واقعیت مجازی مبتنی بر موبایل ایجاد خواهد شد.

مسئله‌ی نگران کننده‌ای در این زمینه وجود دارد که آن هم باتری گوشی‌های هوشمند است. شاید هنوز باتری‌های گوشی هوشمند آمادگی و توانایی برای پشتیبانی از این نمایشگرها را نداشته باشند. البته هنوز جای امیدی است تا به زودی راه‌حلی برای باتری‌ها نیز در نظر گرفته شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده