گلکسی اس 9 احتمالا به حسگر ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه‌ای سامسونگ مجهز می‌شود

گلکسی اس 9 احتمالا به حسگر ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه‌ای سامسونگ مجهز می‌شود

شایعات حکایت از آن دارند که سامسونگ در حال آماده‌سازی سنسوری برای دوربین گلکسی اس ۹ است که از قابلیت ثبت ویدیو با نرخ ۱۰۰۰ فریم بر ثانیه بهره می‌برد.

سونی اوایل سال جاری میلادی حسگر دوربین سه‌لایه‌ای رونمایی کرد که قادر به ثبت ویدیوهای اسلوموشن با نرخ‌ خارق‌العاده‌ی ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه بود. ژاپنی‌ها این حسگر را در گوشی‌های اکسپریا ایکس‌زد پریمیوم و ایکس‌زد وان نیز به‌ کار گرفته‌اند. سونی برای دستیابی به چنین قابلیتی، حسگر و مدارهای مربوط به آن را با یک ماژول حافظه‌ی مستقل همراه کرد که بخش زیادی از محاسبات مورد نیاز را بدون درگیر کردن پردازنده و کند شدن گوشی، ذخیره می‌کند.

حال به‌ نظر می‌رسد سامسونگ نیز به راهکاری برای توسعه‌ی چنین حسگری دست یافته است و گزارش‌ها حکایت از آن دارند که این حسگر را در کهکشانی‌های بعدی خود، مانند گلکسی اس ۹ در سال ۲۰۱۸ به‌ کار خواهد گرفت. حسگر جدید سامسونگ نیز توانایی ثبت ویدیوهایی با نرخ ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه خواهد داشت؛ با این تفاوت که کره‌ای‌ها به‌جای استفاده از سه‌ لایه، برای جلوگیری از جدل‌های پتنتی، دو لایه را با یکدیگر یکپارچه کرده و سپس با وارونه‌ کردن این مجموعه، ماژول DRAM را به‌ آن اضافه کرده‌اند.

ظاهرا تولید انبوه حسگر سامسونگ از ماه نوامبر آغاز خواهد شد؛ بنابراین حتی اگر این شرکت درصدد عرضه‌ی زودهنگام گلکسی اس ۹ برای مقابله با آیفون ۱۰ باشد، باز هم فرصت کافی برای آماده‌سازی حسگر ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه‌‌ای خود در این گوشی خواهد داشت. در حال حاضر مشخص نیست که با اضافه‌ شدن حسگر جدید، چه سرنوشتی برای دوربین دوگانه‌ی گلکسی اس ۹ رقم خواهد خورد؛ اما ممکن است سامسونگ قادر به ترکیب دوربین دوگانه با قابلیت ثبت ویدیوهای ۱۰۰۰ فریم‌ بر ثانیه‌ای باشد.


منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید