پتنت‌های جدید به پشتیبانی گوشی‎های آیفون از اپل پنسل اشاره می‌کنند

شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
مطالعه 3 دقیقه
پتنت‌های تازه فاش شده، به احتمال پشتیبانی آیفون از اپل پنسل اشاره دارند. در حال‌ حاضر تبلت‎های آیپد تنها محصولاتی هستند که از قلم پشتیبانی می‌کنند.
تبلیغات

حدود یک سال پیش، تیم‌ کوک، مدیر عامل اپل در مصاحبه‌ای به استفاده از اپل پنسل روی گوشی آیفون اشاره کرد و مدعی شد که تجربه استفاده از این قلم روی یک آیپد یا آیفون باورنکردنی است. به همین جهت، گمان می‌رفت که کوپرتینویی‌ها به دنبال عرضه یک گوشی با پشتیبانی از قلم اپل پنسل هستند؛ زیرا در حال‌ حاضر تنها تبلت‌های آیپد با پشتیبانی از قلم اپل ارائه می‌شود.

به‌تازگی دو پتنت اپل مورد بررسی قرار گرفته است که احتمال پشتیبانی گوشی‌های آیفون از اپل پنسل را در آینده افزایش می‎دهد. در همین رابطه، وب‌سایت پتنتلی اپل اعلام کرد:

امروز، دو پتنت دیگر از اپل در مورد اپل پنسل که با گوشی ‎هوشمند کار می‎کند؛ به‌ دست آمده است. برای اولین‌ بار در پتنت اپل اشاره شده که آیفون‌ها نیز با قلم اپل پنسل سازگاری خواهند داشت.در پتنتی با شماره ۲۰۱۷۰۲۴۲۴۹۹ و عنوان «اصلاح نویز برای یک دستگاه لمسی مجهز به قلم»، اپل توضیح داده است که شکل ۱، صفحه‎نمایش لمسی نظیر یک گوشی‌ هوشمند یا تبلت را نشان می‌دهد و به همین جهت، این پتنت به‌طور خاص به آیفون‌ و آیپد اشاره دارد. پتنت دیگری نیز مورد ارزیابی قرار گرفته است که از تکنیکی برای بهبود دقت قلم روی گوشی‌های هوشمند خبر می‌دهد.
عرضه قلم اپل پنسل برای آیفون

با اینکه صفحه‌نمایش گوشی‌های آیفون برای طراحی با قلم کوچک است، سیستم‌عامل آی‌او‌اس ۱۱ این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا از اپل پنسل برای نشانه‌گذاری روی صفحات وب، ایمیل‎ها یا اسکرین‌شات‎ها و ... استفاده کنند. هم‌چنین می‌توانید به کمک آن‌ها یادداشت‌برداری کنید.

از آنجایی‌که بسیاری از پتنت‌ها در نهایت اجرایی نمی‌شوند؛ شاید این پتنت‌ها مرجع خوبی برای قضاوت قابلیت‌های محصولات آینده نباشند. به هرحال، اشاره مشخص به یک محصول مانند گوشی‌های آیفون می‌تواند از قابلیتی هیجان‌انگیز برای محصولات اپل در آینده خبر دهد. 

آیفون ۸ به یک نمایشگر بزرگ مجهز شده است، اما با ابعادی مناسب و کوچک‌تر از بسیاری از فبلت‌ها ارائه خواهد شد. به همین جهت، شاید پشتیبانی آیفون ۸ از قلم اپل پنسل بتواند علاقه‌مندان به سری فبلت گلکسی نوت را نسبت به خرید پرچم‌دار جدید اپل ترغیب کند. بدین شکل، اپل می‌تواند رقابت نزدیک‌تری با فبلت بدون حاشیه جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۸ داشته باشد که چهارشنبه، ۱ شهریور رونمایی شد. هنوز مشخص نیست که آیا آیفون ۸ از اپل پنسل پشتیبانی می‌کند یا خیر؛ اما برای پاسخ این سؤال، چندان نباید منتظر بمانید. بر اساس شایعات، کوپرتینویی‌ها ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) از آیفون ۸ یا آیفون پرو به همراه آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس رونمایی خواهند کرد؛ هرچند بعید می‌دانیم آیفون ۸ چنین ویژگی داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات