هواوی یا لنوو، خریداران احتمالی واحد موبایل فوجیستو

هواوی یا لنوو، خریداران احتمالی واحد موبایل فوجیستو

ظاهرا فوجیستو در ماه‌های پیش‌ رو قصد فروش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود را دارد و احتمال می‌رود یکی از دو کمپانی هواوی یا لنوو، خریدار اصلی آن باشند.

کمپانی ژاپنی فوجیتسو در حال حاضر، در مرحله‌ی برنامه‌ریزی برای فروش واحد موبایل خود است و احتمال دارد اولین دور مزایده را در یکی از روزهای ماه سپتامبر برگزار کند.

بر اساس گزارش یک منبع آگاه، کمپانی پولاریس کپیتال گروپ نیز علاقه‌مند به تصاحب این کسب‌وکار است. در نهایت آخرین نام در فهرست خریداران احتمالی واحد موبایل فوجیستو، غول فناوری تایوان، کمپانی فاکسکان است. البته هنوز مشخص نشده که از بین این شرکت‌ها، کدام جدیت بیشتری در انجام این خرید دارد.

تحلیلگران صنعت موبایل بر این باورند که احتمالا سود قابل توجهی در حد صدها میلیون دلار از این فروش عاید فوجیستو خواهد شد. با این حال، گزارش‌های متعددی مبنی بر علاقه‌ی شدید فوجیستو به حفظ برند گوشی‌های هوشمندش وجود دارد. این شرکت ژاپنی در حال حاضر رتبه‌ی پنجم بازار گوشی‌های هوشمند را در زادگاه خود در اختیار دارد و با توجه به این موضوع، ممکن است قصد فروش کامل سهام خود را در این بخش نداشته باشد. در نتیجه، این دو مورد احتمالا دو شرطی خواهد بود که هر خریدار بالقوه‌ای در صورت انجام این خرید باید با آن‌ها موافقت کند. اگر فوجیستو واقعا قصد فروش بخش بزرگی از کسب‌وکار موبایلش را داشته باشد، این اقدام در راستای فعالیت‌های اخیر این شرکت در بخش موبایل خواهد بود. بر اساس اظهارات رسمی پیشین، این تغییر راهبرد به این علت صورت می‌گیرد که فوجیستو بتواند منابعش را مجددا بر واحد آی‌تی - که هنوز کسب‌وکار اصلی این شرکت محسوب می‌شود -  متمرکز کند.

احتمال خروج فوجیستو از واحد گوشی‌های هوشمند در راستای مشکلات متعددی است که اغلب تولیدکنندگان اصلی در آسیای شرقی در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده‌اند. حتی شرکت‌های بزرگ‌تر سازنده‌ی گوشی نظیر سونی موبایل و سامسونگ الکترونیکز، در سال‌های گذشته، در ژاپن دچار رکود شده‌اند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده