آیا آیفون 7 اس و آیفون 8 با تأخیر عرضه خواهد شد؟

آیا آیفون 7 اس و آیفون 8 با تأخیر عرضه خواهد شد؟

شایعات جدید نشان می‌دهند که تولید آیفون 8 و آیفون 7 اس هنوز توسط فاکسکان و پگاترون آغاز نشده است.

مدتی است که شایعاتی مبنی بر عدم تولید آیفون‎های ۲۰۱۷ مطابق با روال سالیانه اپل شنیده می‎شود. جدیدترین گمانه‌زنی‌ها اعلام می‎کنند که این سازنده مستقر در کوپرتینو، هنوز تولید انبوه آیفون 7 اس، آیفون 7 اس پلاس و آیفون 8 را آغاز نکرده است. بر همین اساس، اکنون انتظار می‌رود تولید انبوه مدل‌های ۴.۷ اینچی و ۵.۵ اینچی در ماه آگوست آغاز شود. تولید انبوه آیفون 8 به‌عنوان پرچم‎دار جدید اپل که با تغییرات عمده عرضه خواهد شد، تا ماه نوامبر شروع نمی‌شود.

آن‏طور که ادعا می‌شود، فاکسکان تولید مدل اولد آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل را بر عهده گرفته است. این مدل که مانند گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ و ال‌جی بدون حاشیه خواهد بود، از یک نمایشگر ۵.۸ اینچی استفاده می‌کند و کوپرتینویی‌ها با توجه به حذف حاشیه‌های اضافه، موفق شده‌اند نمایشگر مذکور را در یک شاسی ۴.۷ اینچی جای دهند.

پگاترون نیز به‌عنوان دومین سازنده، تولید انبوه آیفون ۴.۷ اینچی ۲۰۱۷ اپل را بر عهده خواهد گرفت؛ بخش بسیار کمی از تولید انبوه آیفون 8 توسط این شرکت صورت می‌گیرد. در رابطه با آیفون ۵.۵ اینچی هم اپل با وینسترون توافق کرده است؛ به همین جهت، آیفون 7 اس پلاس توسط این شرکت تولید خواهد شد.

گزارش‌های جدید حاکی از این موضوع هستند که سطح تولید کارخانه‎های فاکسکان و پگاترون، هنوز به حدی نرسیده است که آن را به‌عنوان تولید انبوه مدل‌های ۵.۸ اینچی و ۴.۷ اینچی در نظر گرفت. با توجه به این موضوع، تنها حجم کمی از آیفون 8 در سال ۲۰۱۷ عرضه می‎شود؛ در همین رابطه، مدتی پیش فاش شد که تنها ۴ میلیون واحد از آیفون 8 برای عرضه در ماه سپتامبر آماده خواهد شد.

علاوه بر مشکلات سخت‎افزاری که تولید انبوه آیفون‌های جدید را به تأخیر می‌اندازند، بروز مشکلات نرم‌افزاری نیز کوپرتینویی‌ها را برای عرضه آیفون‌های جدید به دردسر انداخته است. ادعا می‌شود که ایرادات نرم‌افزاری مربوط به قابلیت‌های شارژ بی‌سیم و سنسور تشخیص چهره سه‌بعدی در جلوی گوشی، ممکن است سبب تأخیر مجدد در تولید آیفون‏های جدید باشند. به‌هرحال، این شایعات به‌صورت رسمی تأیید نشده است و باید به آن‎ها با دیده شک و تردید نگریست.

هرسال، چنین شایعاتی در مورد گوشی‌های پرچم‎دار و به‌خصوص آیفون‌های اپل منتشر می‌شود؛ البته بیشتر آن‌ها در نهایت به واقعیت مبدل نمی‎شود. بر اساس آخرین گمانه‌زنی‌ها، اپل در ماه سپتامبر از آیفون ۴.۷ اینچی و آیفون ۵.۵ اینچی خود با نام‎های آیفون 7 اس، آیفون 7 اس پلاس رونمایی خواهد کرد و مدل ۵.۸ اینچی با نام احتمالی آیفون 8، ممکن است تا ماه اکتبر یا نوامبر به‌صورت گسترده عرضه نشود.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده