دلیل حذف سه اپلیکیشن مهم از فروشگاه ویندوزفون چیست؟

دلیل حذف سه اپلیکیشن مهم از فروشگاه ویندوزفون چیست؟

در حالی که مایکروسافت سخت در تلاش برای تثبیت جایگاه خود در بازار کنسول‌های بازی و ورود پر سر و صدا به تکنولوژی‌های جدید است، بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند ویندوز فونی با مشکل جدیدی مبنی بر حذف برخی اپلیکیشن‌ها از روی فروشگاه ویندوز فون روبه‌رو شده‌اند. Opera Mini- beta، اپلیکیشن Team Viewer و VLC Remote سه قربانی تازه این ماجرا هستند که به تازگی از روی فروشگاه ویندوز فون حذف شده‌اند. با ما برای اطلاعات بیشتر همراه شوید.

 چندی پیش بانک آمریکا به پیروی از بانک Chase، اپلیکیشن‌های ویندوز فونی خود را به دلیل تعداد کم کاربران و استقبال اندک آن‌ها از روی فروشگاه ویندوز برداشتند. اما حالا نوبت به سه اپلیکیشن معروف دیگر یعنی، Opera Mini- beta، اپلیکیشن Team Viewer و VLC Remote رسیده است تا فروشگاه برنامه مایکروسافت را با دلایلی متفاوت ترک کنند. 

جالب است بدانید که اپلیکیشن TeamViewer در بین کاربران کشور آمریکا محبوبیت زیادی دارد و موفق شده تا امتیاز 4.5 از 5 ستاره را در این کشور از آن خود کند. این اپلیکیشن به کاربران ویندوز فونی امکان می‌دهد تا از طریق موبایل، کامپیوترهای ویندوزی، مک‌ و حتی لینوکس را تحت کنترل بگیرند، از محبوبیت و رشد بسیار خوبی در این سیستم عامل بهره‌مند شده و تا چند ماه پیش به روزرسانی دهم آن نیز در فروشگاه برنامه ویندوز در دسترس کاربران قرار گرفته بود.

اگرچه دلیل حذف این اپلیکیشن از روی ویندوز فون فعلا مشخص نیست، ولی به گفته تیم سازنده اپلیکیشن، جای نگرانی وجود ندارد و احتمال زیاد، به زودی شاهد بازگشت آن به این مجموعه خواهیم بود. اما اینکه آن‌ها چرا به ناگاه اپلیکیشن خود را از روی ویندوزفون برداشته‌اند، هنوز یک علامت سوال بزرگ در ذهن کاربران ایجاد کرده است.

بر این اساس یکی از اعضای تیم پشتیبانی این اپلیکیشن در توییتر خود اعلام کرد: 

اپلیکیشن TeamViewer به زودی به فروشگاه ویندوز بازخواهد گشت. ما از بابت هرگونه مشکل و ناراحتی ایجاد شده عذرخواهی می‌کنیم. با احترام، جولیا

اپلیکیشن دیگری که به تازگی و به صورت ناگهانی از فروشگاه برنامه ویندوزفون حذف شد، Opera Mini است که چند ماهی به عنوان نسخه آزمایشی در فروشگاه ویندوز فون عرضه شده بود. اگرچه این اپلیکیشن با دریافت امتیاز 2.5 از 5 ستاره محبوبیت قابل توجهی را به دست نیاورده بود، با این حال به صورت منظم به روزرسانی می‌شد. حتی یک هفته پیش، توییت تیم سازنده آن خبر از بهبود وضعیت این اپلیکیشن داده بود، ولی به ناگاه این اپلیکیشن به طور کامل از فروشگاه برنامه ویندوز حذف شد!

هنوز مشخص نیست که دلیل حذف این اپلیکیشن از روی فروشگاه برنامه ویندوز، آماده سازی یک نسخه کامل و بدون مشکل است یا یک خطا در فرآیند انتشار اپلیکیشن! به هر حال بعید به نظر می‌رسد که با توجه به نبود دلایل قانع کننده از سوی تیم سازنده و ارائه دلیل به کاربران،  این حذف یک اتفاق دائمی باشد و امیدواریم به زودی شاهد بازگشت آن به فروشگاه برنامه ویندوز باشیم. 

سومین اپلیکیشنی که حذف آن جای تعجب و شگفتی دارد، اپلیکیشن VLC Remote است. اپلیکیشنی که موفقیت‌های بسیاری را در فروشگاه برنامه ویندوز با کسب 5 ستاره در بین کاربران آمریکایی کسب کرده است. اما این بار حذف اپلیکیشن را نمی‌توان بر گردن تیم توسعه‌دهنده اپلیکیشن انداخت، بلکه این بار مایکروسافت است که تصمیم به خانه تکانی و حذف این اپلیکیشن گرفته است. 

این اقدام مایکروسافت که به مذاق سازنده این اپلیکیشن چندان خوش نیامده است، سبب شده تا وی در وبسایت خودش به این اقدام مایکروسافت واکنش جدی نشان دهد. وی در این زمینه ضمن اعلام جدا شدن از مجموعه توسعه‌دهندگان ویندوز و لغو فعالیت‌های خود در این زمینه، ناراحتی و خشم خود را از این اقدام مایکروسافت اعلام کرد. وی همچنین با اشاره به حضور اپلیکیشن VLC Remote در سیستم عامل iOS از سال 2008 و حضور آن در ویندوز فون از سال 2012 و موفقیت‌هایی که این اپلیکیشن در این  سیستم عامل طی دو سال به دست آورده و موفق به کسب امتیاز 5 ستاره کامل شده است، گفته است که حق این اپلیکیشن نیست که به این شکل از روی فروشگاه ویندوز حذف شود. 

همچنین از آنجا که توسعه دهنده این اپلیکیشن محبوب و معروف، حتی خودش از دلیل حذف اپلیکیشنش از روی فروشگاه ویندوز خبر ندارد، حق اصلاح یا ثبت دوباره آن را نیز ندارد. البته این اقدام مایکروسافت از سوی آن‌ها بی‌پاسخ نمانده است و  سازنده اپلیکیشن در پاسخ به این اقدام  یک مسابقه به قصد مسخره کردن مایکروسافت ترتیب داده است که در آن به هر کس که بفهمد مایکروسافت دقیقا چرا این اپلیکیشن را از روی فروشگاه ویندوز فون پاک کرده است و توسعه دهنده آن برای ثبت دوباره آن باید چه اقداماتی انجام دهد، یک دستگاه «ویندوز فون دسته دوم بدردنخور» هدیه خواهد داد!


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید