خودروی آئودی با تکیه بر سیستم‌هوشمند خود، از سان‌فرانسیکو تا لاس‌وگاس را طی کرد

سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۴
مطالعه 2 دقیقه
کمپانی‌های مختلف محصولات خود را از راه‌های مختلفی برای رونمایی در نمایشگاه CES به لاس‌وگاس رسانده‌اند، اما ایده‌ی آئودی برای رساندن خودروی هوشمند خود بسیار جالب است. آئودی A7 Sportback با طی ۸۸۵ کیلومتر از سان‌فرانسیسکو تا لاس‌وگاس، بصورت هوشمند برده است.
تبلیغات

 خودروسازان آلمانی در حال نمایش قدرت خود در CES 2015 هستند. آئودی با طی مسیر ۸۸۵ کیلومتری از سان‌فرانسیسکو تا لاس‌وگاس، سیستم رانندگی نیمه‌ هوشمند خود را که در واقع سیستمی مابین کروز کنترل و رانندگی هوشمند است، نمایش داد. این خودرو در حال حاضر می‌تواند بدون کمک راننده کل مسیر را در بزرگراه به تنهایی طی کند، اما همانطور که در تصاویر نیز مشاهده می‌کنید، همچنان اطمینانی به این سیستم نیست و راننده در پشت فرمان آن را همراهی می‌کند. براساس اطلاعات ارائه شده این سیستم هنوز قادر نیست که در داخل شهر و ترافیک شهری طی مسیر کند.

فناوری مورد استفاده در این خودرو براساس دستاوردهای پیشین این خودروساز است که شامل پنج رادار، اسکنر لیزری و مجموعه‌ای متشکل از دوربین‌های سه‌بعدی در اطراف خودرو است. آئودی A7 قادر است با استفاده از این سیتسم با سرعتی معادل ۱۱۲ کیلومتر در ساعت در بزرگراه حرکت کرده و بصورت مستقل با تغییر لاین حرکتی از خودروهای دیگر در مسیر سبقت بگیرد.

AudiInt

در صورتی که خودرو به یک منطقه‌ی شهری نزدیک شود، ماشین متوجه این موضوع می‌شود و با روشن کردن چراغ‌های روی داشبورد راننده را آگاه می‌کند تا کنترل خودرو را به دست بگیرد.براساس اطلاعات ارائه شده توسط آئودی در صورتی که راننده کنترل خودرو را به دست نگیرد، سیستم با پخش یک اعلان خطر، خودرو را به کنار کشیده و به صورت کامل متوقف می‌کند. آئودی اعلام کرده که این فناوری بصورت تجاری می‌تواند روانه‌ی بازار شود و استفاده از چنین محصولاتی راه را برای تولید خودروهای کاملا هوشمند باز می‌کند. نظر شما در این خصوص چیست؟

کلیه‌ی مقالات مربوط به نمایشگاه را در آدرس zoomit.ir/ces-2015/ مشاهده کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات