کلید هوم گلکسی اس 8 باعث ایجاد پیکسل سوخته در صفحه نمایش نمی‌شود

پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ از راهکاری ویژه‌ برای جلوگیری از ایجاد پیکسل سوخته در صفحه نمایش گلکسی اس ۸ به دلیل روشن ماندن دائمی کلید هوم استفاده کرده است.
تبلیغات

همان‌طور که می‌دانید، کلید هوم گلکسی اس ۸ سامسونگ در قالب طراحی ویژه، در صفحه‌نمایش این محصول تعبیه شده است و نکته مهم‌تر آنکه همواره در حالت روشن قرار دارد. این گزینه نرم‌افزاری جدید، جایگزین کلید هوم سخت‌افزاری شده است که در نسخه‌های پیشین سری گلکسی اس سامسونگ شاهد بودیم.

با مشاهده کلید همیشه روشن هوم در گلکسی اس ۸ این پرسش به ذهن خطور می‌کند که چگونه چنین ترکیبی در درازمدت باعث ایجاد پیکسل سوخته در صفحه‌نمایش (Burn In) نخواهد شد؟

بد نیست بدانید پدیده نامطلوب پیکسل‌ سوخته هنگامی ایجاد می‌شود که آیتمی برای مدت طولانی در یک قسمت خاص از صفحه‌نمایش باقی بماند و باعث روشن ماندن پیکسل‌ها در یک وضعیت ایستا و بدون حرکت شود. در نهایت امر، این مسئله باعث ایجاد پیکسل سوخته خواهد شد و حتی ممکن است اثری نامطلوب و دائمی روی صفحه‌نمایش باقی بگذارد. یکی از دلایل استفاده از محافظ صفحه‌نمایش (Screen Saver) در صفحه‌نمایش‌های قدیمی، جلوگیری از بروز چنین اثر نامطلوبی است.

با وجود این، پرسش و پاسخ مطرح‌شده در حساب توییتری رسمی سامسونگ شعبه هلند نشان می‌دهد این مشکل در پرچم‌دارهای جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس جایی نخواهد داشت.

این در حالی است که متخصصان وب‌سایت Galaxyclub.nl هم آزمایش‌های ویژه‌ای روی صفحه‌نمایش پرچم‌دارهای جدید سامسونگ انجام داده‌اند تا صحت این ادعا را بررسی کنند. در نتیجه‌ی انجام این‌ آزمایش، مشخص شد کلید هوم نرم‌افزاری در پرچم‌دارهای جدید سامسونگ، با تغییر جزئی مکان پیکسل‌های روشن یا پرش میان پیکسل‌های مجاور در بازه زمانی مشخص، مانع از ایجاد پیکسل سوخته می‌شود.

البته از این راهکار معمولا در ساعت‌های هوشمندی که از صفحه‌نمایش همیشه روشن بهره می‌برند نیز استفاده می‌شود. با وجود این، بررسی‌های جدید، تردیدهای کاربران حساس را نیز برطرف خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات