اپل قصد دارد ۲۳۰ میلیون دستگاه آیفون جدید به فروش برساند

اپل قصد دارد ۲۳۰ میلیون دستگاه آیفون جدید به فروش برساند

گفته می‌شود اپل قصد دارد ۲۳۰ میلیون دستگاه از نسل جدید آیفون به فروش برساند که فقط ۹۵ میلیون دستگاه آن در سال ۲۰۱۷ خواهد بود. 

بعد از معرفی بسیاری از گوشی‌های پرچم‌دار در سال جاری، حالا بسیاری از کاربران و کارشناسان به رویداد آتی اپل چشم دوخته‌اند تا ببینند نسل جدید آیفون‌ اپل چگونه خواهد بود. تا امروز شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد این محصول انقلابی منتشر شده که قرار است به مناسبت دهمین سالگرد معرفی آیفون رونمایی شود.

دیجی‌تایمز یکی از منابع معتبر دنیای تکنولوژی، گزارش کرده است که اپل قصد دارد ۲۳۰ میلیون دستگاه آیفون‌ جدید به فروش برساند. در گزارش‌های قبلی داشتیم که اپل ۹۵ میلیون پنل OLED به سامسونگ سفارش داده است؛ اما مشخص نیست آیا این سفارش برای نسخه‌ی سالگرد یا Anniversary Edition آیفون در نظر گرفته خواهد شد یا برای تمامی مدل‌های آیفون جدید موسوم به آیفون 7 اس.

به هر حال، کوپرتینونشین‌ها تنها برای سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون جدید سفارش داده‌اند تا مهیای یک نبرد سنگین شوند.

همچنین منابع خبری فاش کرده‌اند که اپل بیش از ۵۰ میلیون تراشه برای هر سه‌ماهه سفارش داده است تا از آن‌ها در نسل جدید آیفون استفاده شود. گفته می‌شود تأمین‌کنندگانی چون کوالکام، STMicroelectronics ،NXP ،Cypress ،Cirrus Logic ،Broadcom ،ADI و TI از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ (فاصله‌ی زمانی ماه‌های ژوئن تا آوریل) تولید خود را آغاز می‌کنند. اوایل سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میزان تولید این شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند تا بتوانند از عهده‌ی میزان تقاضا برای آیفون‌های جدید اپل برآیند.

TSMC تولیدکننده‌ی پردازنده‌های جدید A11 اپل با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری خواهد بود که تولید انبوه خود را از سه‌ماهه‌ی دوم شروع می‌کند. طی این شش ماه، ۱۰ درصد از میزان فروش مجموع نسل جدید آیفون تولید خواهد شد.

به گفته‌ی استیون مولینوویچ، یکی از تحلیل‌گران دنیای فناوری، قیمت پایه‌ی آیفون جدید با ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار خواهد بود؛ در حالی که به‌اصطلاح آیفون 7 اس و 7 اس پلاس با قیمت ۶۵۰ و ۷۵۰ دلار به فروش خواهد رسید.

سال گذشته اپل ۷۸.۳ میلیون دستگاه آیفون 7 و 7 پلاس به فروش رساند و فروش بیش از ۸۰ میلیون دستگاه آیفون جدید در سال جاری دور از انتظار نیست.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده