آیفون 8 از سنسور اثر انگشت در پشت گوشی بهره خواهد برد

پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
یکی از منابع موثق، تصویر شماتیکی منتسب به آیفون ۸ فاش کرده است که نشان از جایگیری سنسور اثر انگشت در پشت گوشی دارد.

سانی دیکسون را باید در زمره‌ی معتبرترین فاش‌کننده‌های اطلاعات مربوط به آیفون‌های اپل خواند. وی در آخرین اقدام خود، تصویر شماتیکی از آیفون ۸ فاش کرده که نکته‌ی جالب توجه در آن، قرار گرفتن روزنه‌ای در پشت گوشی است که احتمالا محل قرارگیری سنسور اثر انگشت نسل بعدی پرچم‌دار اپل است.

بسیاری از شایعات حکایت از این دارند که اپل در سپتامبر سال جاری میلادی سه گوشی هوشمند راهی بازار خواهد کرد که شامل دو نسخه با نام آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس و یک نسخه‌ی دیگر با نام آیفون ۸ است که دستخوش تغییرات بنیادی خواهد شد.

آخرین اطلاعات فاش شده در رابطه با آیفون ۸ نشان از این دارند که این گوشی هوشمند از وجود دوربین دوگانه با چینش عمودی در پشت بهره خواهد برد. همچنین گمانه‌ها حکایت از این دارند که اپل دوباره به طراحی گوشی با لبه‌های تیزتر بازمی‌گردد و دیگر خبری از لبه‌های صیقلی نیست. ضمنا قاب پشتی این گوشی نیز از آلومینیوم یکپارچه تشکیل خواهد شد.

در تصویر شماتیک فاش شده از آیفون ۸ به‌سختی می‌توان اثری از نوارهای آنتن در پشت گوشی مشاهده کرد ولی درگاه لایتنینگ در لبه‌ی پایینی قابل مشاهده است؛ هرچند باز هم خبری از درگاه ۳.۵ میلی‌متری جک هدفون نیست.

با نگاهی به طول و عرض طرح شماتیک آیفون می‌توان به‌روشنی دید که این گوشی در عرض، نیم سانتی‌متر و در طول، یک سانتی‌متر بزرگ‌تر از آیفون ۷ است. به‌جز حاشیه‌ی بالای نمایشگر که محل قرارگیری دوربین سلفی و بلندگوی مخصوص مکالمات است، کل مساحت گوشی با استفاده از نمایشگر پوشش داده خواهد شد. پوشش بخش بزرگی از نمایشگر باعث شده است اپل سیاست جدیدی در رابطه با سنسور اثر انگشت به کار بگیرد و بر اساس شماتیک جدید، آن را به پشت گوشی انتقال دهد.

مطالب مشابه

نظرات