تحلیل‌گران UBS قیمت آیفون 8 را ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار پیش‌بینی می‌کنند

تحلیل‌گران UBS قیمت آیفون 8 را ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار پیش‌بینی می‌کنند

تحلیل‌گران UBS پیش‌بینی می‌کنند قیمت آیفون ۸ اپل کمتر از ۱۰۰۰ دلار خواهد بود که پیش از این شماری از آن سخن گفته بودند.

تحلیل‌گران UBS پیش‌بینی کرده‌اند آیفون ۸ اپل از ۱۰۰۰ دلاری که شماری از افراد آن را عنوان کرده بودند، ارزان‌تر خواهد بود. این مؤسسه‌ی تحلیلی با انتشار گزارشی اعلام کرده است انتظار دارد آیفون ۸ که به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون رونمایی خواهد شد، قیمتی بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار برای نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی داشته باشد. یو بی اِس همچنین احتمال نام‌گذاری این گوشی هوشمند با نام آیفون ۱۰ را نیز مطرح کرده است.

استیوم میلونویچ و بنجامین ویلسون، تحلیل‌گران UBS در گزارش خود این چنین اظهار نظر کرده‌اند:

ما انتظار داریم نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی نسل جدید آیفون اپل با قیمت ۸۵۰ تا ۹۰۰ دلار راهی بازار شود که کمی بالاتر از گلکسی اس ۸ سامسونگ خواهد بود.

این کارشناسان معتقدند اپل نمی‌تواند گوشی‌ هوشمند جدید خود را با قیمتی فراتر از ۸۵۰ دلار و گران‌تر از گلکسی اس ۸ که از نمایشگر بزرگ‌تری بهره می‌برد، راهی بازار کند. به اعتقاد این کارشناسان، گلکسی اس ۸ پلاس با بهره‌گیری از نمایشگر ۶.۲ اینچی امولد، بزرگ‌تر از آیفون ۸ با نمایشگر احتمالی ۵.۸ اینچی از همین نوع خواهد بود؛ به همین دلیل اپل با محدودیت بیشتری برای افزایش قیمت روبه‌رو است.

از دیگر پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران UBS باید به تغییر کلی آیفون ۸ یا آیفون ۱۰ در کنار عرضه‌ی این گوشی در دو نسخه‌ی ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی اشاره کرد. بنا بر اظهارات این دو تحلیل‌گر، نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی قیمتی بین ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت. آیفون ۷ پلاس اپل با حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی نیز از برچسب قیمت ۹۷۰ دلاری بهره می‌برد.

بنا بر اطلاعات موجود، نسل بعدی آیفون اپل به دلیل همزمان شدن با دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون به بازار، تغییرات گسترده‌ای تجربه خواهد کرد و از امکانات جدیدتر و خلاقانه‌تری نیز بهره خواهد برد که از جمله‌ی آن می‌توان به احتمال پشتیبانی از قابلیت‌های مرتبط با واقعیت افزوده اشاره کرد.

آرتور شیه، تحلیل‌گر سخت افزار UBS نیز هزینه‌ی ساخت آیفون بعدی اپل را ۷۰ تا ۹۰ دلار بیشتر از آیفون ۷ پلاس پیش‌بینی کرده است. اپل برای اطمینان از ثبات حاشیه‌ی سودش، محکوم به افزایش قیمت آیفون بعدی است که به‌طور حتم هزینه‌های بسیاری روی دست این کمپانی خواهد گذاشت.

منبع businessinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده