10 گوشی برتر انتوتو در ماه فوریه ۲۰۱۷

10 گوشی برتر انتوتو در ماه فوریه ۲۰۱۷

لیست ۱۰ گوشی‌ هوشمند برتر بنچمارک معروف انتوتو برای ماه فوریه‌ی ۲۰۱۷ اعلام شد.

۱۰ گوشی‌ هوشمند برتر از نظر عملکرد در بنچمارک انتوتو در بخش‌های مختلف مشخص شدند. این لیست شامل برندهای سراسر جهان و برندهای داخلی چین است. این چارت بر اساس عملکرد متوسط گوشی‌های هوشمند در تست‌های بنچمارک تنظیم شده است و در لیست یادشده نام چند دستگاه جدید هم به چشم می‌خورد که حتی با وجود گوشی‌های شناخته‌شده‌تر، توانسته‌اند جایگاه خود را حفظ کنند. تست عملکرد بنچمارک به میزان قابل توجهی بر پردازنده تمرکز دارد.

آنتوتو

البته جای تعجب نیست که پردازنده‌ی A10 اپل در بین سایر چیپ‌ست‌های پردازشی در جایگاه بالایی قرار گرفته است. جدیدترین چیپ‌ست پردازشی کوالکام موسوم به اسنپدراگون ۸۳۵ و نیز چیپ اکسینوس ۸۸۹۵ سامسونگ احتمالا می‌توانند عملکردی مشابه A10 ارائه دهند؛ اما این دو پردازنده‌ هنوز در گوشی‌های هوشمند به‌طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته‌اند یا حداقل هیچ‌یک از گوشی‌های هوشمند بازار از این چیپ‌ها بهره نمی‌برد.

آنتوتو فوریه ۲

در بخش عملکرد کلی، آیفون ۷ پلاس اپل با چیپ‌ست A10 در بالاترین جایگاه لیست قرار گرفته و در واقع چند ماه است که این مقام را حفظ کرده است. پس از این محصول، گوشی‌ هوشمند آیفون ۷ با فاصله‌ی کم نسبت به آیفون ۷ پلاس قرار دارد. می‌توان گفت آیفون ۷ پلاس قدرتمندترین گوشی‌ هوشمندی است که اپل تا به این لحظه به بازار عرضه کرده است. در جایگاه شماره سه این لیست، گوشی‌ هوشمند وان‌پلاس ۳ تی را داریم که از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برد و پس از آن گوشی لئیکو Le Pro 3 قرار گرفته است که این محصول هم از اسنپدراگون ۸۲۱ استفاده می‌کند. کمپانی Smartisan در سال گذشته از گوشی‌ هوشمند Hammer M1L رونمایی کرد که این محصول هم مجهز به اسنپدراگون ۸۲۱ است و در جایگاه پنجم لیست مورد بحث جای گرفته است.

آنتوتو فوریه ۳

در جایگاه ششم تا دهم لیست به‌ ترتیب گوشی‌های هوشمند لنوو زاک اج، وان‌پلاس ۳، شیائومی می ۵ اس پلاس، می ۵ اس و می نوت ۲ را داریم. لازم به ذکر است که همه‌ی این گوشی‌ها از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برند؛ اما فرکانس کاری هسته‌ها در این محصولات متفاوت است و همین باعث ثبت امتیازات مختلف در بنچمارک شده است. در کل باید اشاره کنیم که فقط آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از چیپستی غیر از اسنپدراگون ۸۲۱ استفاده می‌کنند.

در دسته‌بندی ۱۰ برند داخلی چین، هشت گوشی‌ هوشمند کمتر شناخته‌شده در جایگاه‌های اول تا هشتم قرار گرفته‌اند و دو جایگاه آخر این لیست در اختیار شیائومی می ۵ و ویوو ایکس‌پلی ۶ است . لازم به ذکر است که شیائومی می ۵ و گوشی ویوو ایکس‌پلی ۶ هر دو به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز شده‌اند. نکته جالب در مورد این لیست عدم حضور گوشی‌های هوشمند ساخت کمپانی سامسونگ در لیست ۱۰ گوشی‌ برتر است. آیا شما دلیل عدم حضور محصولات سامسونگ را در این لیست می‌دانید؟ لطفا نظر خود را در بخش دیدگاه‌ها با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده