تصاویر آخرین گوشی مجهز به کیبورد فیزیکی بلک بری منتشر شد

تصاویر آخرین گوشی مجهز به کیبورد فیزیکی بلک بری منتشر شد

به تازگی تصاویری از گوشی اندرویدی بلک‌بری منتشر شده است که گمان می‌رود آخرین گوشی این شرکت با کیبورد QWERTY باشد.

ماه گذشته، جان چن، مدیرعامل بلک‌بری، وعده‌ داد این شرکت «آخرین گوشی تولیدی خود» را با کیبورد فیزیکی QWERTY عرضه خواهد کرد. مدت‌ها است که گفته می‌شود بلک‌بری این گوشی را با نام BlackBerry Mercury عرضه خواهد کرد؛ اما اکنون به نظر می‌رسد نخستین تصاویر مربوط به گوشی مورد بحث در فضای مجازی منتشر شده است.

تصاویر زیر که اخیرا در وب‌سایت چینی ویبو منتشر شده است؛ احتمالا سومین دستگاه از سه گوشی هوشمند اندرویدی بلک‌بری را که عرضه‌ی آن‌ها برای سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده بود، نشان می‌دهند؛ چرا که بلک‌بری پیش از این دو گوشی DTEK50 و DTEK60 را معرفی کرده است. اگرچه در حال حاضر نمی‌توانیم با قطعیت در خصوص درستی این تصاویر نظری بدهیم؛ اما آن‌ها به‌طور حتم با دستگاهی که بلک‌بری در حال کار روی آن است، مطابقت دارند.

بلک بری مرکوری

تجربه‌ی اندرویدی بلک‌بری تاکنون بسیار جالب توجه بوده است؛ از گوشی بسیار گران‌قیمت پریو گرفته تا گوشی پایین‌رده‌ی DTEK60. بلک‌بری ثابت کرده است حتی روی پلتفرمی دیگر نیز می‌تواند نوآور باشد؛ اما پیشرفت همواره به مفهوم آن است که باید بعضی موارد را در گذشته جا گذاشت و رو به جلو حرکت کرد؛ مواردی مانند کیبورد فیزیکی QWERTY بلک‌بری.

در حالی که حذف این کیبورد، خبری ناراحت‌کننده برای تعدادی از دیپلمات‌ها و تجار سراسر دنیا محسوب می‌شود؛ در صورت حقیقت داشتن شایعات مربوط به گوشی Mercury، بلک‌بری وداع درخوری با دنیای گوشی‌های مجهز به کیبوردهای فیزیکی خواهد داشت. اگرچه نتایج بنچمارک‌ گوشی بلک‌بری نشان از میان‌رده بودن این گوشی دارد؛ اما عملکرد، هیچ‌گاه از ویژگی‌های شاخص گوشی‌های بلک‌بری نبوده است.

نظر شما در خصوص Mercury چیست؟ آیا به نظرتان حذف کیبورد QWERTY، تصمیم درستی است؟ 

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

MWC 2019

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی MWC 2020 مراجعه کنید.

Computex

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی Computex 2019 مراجعه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده