گلکسی اس 8 بدون کلید فیزیکی Home‌ با نمایشگر QHD همراه می‌شود

گلکسی اس 8 بدون کلید فیزیکی Home‌ با نمایشگر QHD همراه می‌شود

آخرین شنیده‌ها از چرخه‌ی تولید گلکسی اس ۸ سامسونگ نشان از بکارگیری نمایشگری با رزولوشن 2K در این گوشی هوشمند دارد.

پس از آنکه داستان گلکسی نوت ۷ به صفحه‌ی آخر خود رسید و نقطه‌ی تاریکی از خاطرات برند سامسونگ و نوت ایجاد کرد، حال بسیاری از علاقمندان به حوزه‌ی فناوری در انتظار عرضه‌ی گلکسی اس ۸ هستند تا ببینند که کره‌ای‌ها برای جبران شکست نوت ۷ چه محصولی را راهی بازار خواهد کرد. آخرین شنیده‌ها که برگرفته از اطلاعات ارائه شده توسط چرخه‌ی تامین‌کنندگان ماژول‌های گلکسی اس ۸ است، این گوشی‌هوشمند از نمایشگری با رزولوشن 2K بهره خواهد برد. سامسونگ نسل جدید گوشی هوشمند خود را که گلکسی اس ۸ نام دارد در تاریخ هشتم اسفندماه رونمایی خواهد کرد.

انتشار خبر مربوط به بهره‌گیری از یک نمایشگر 2K در تضاد با شایعه‌ای است که پیش از این نشان از بکارگیری یک نمایشگر با رزولوشن ۲٫۱۶۰ در ۳٫۸۴۰ داشت. اخبار منتشر شده نشان از این دارد که بکارگیری یک نمایشگر UHD به دلیل بهبود تجربه‌ی کار با هدست‌های واقعیت مجازی است و نمایش بهتر محتوای ویدیویی در قالب واقعیت مجازی است، هرچند چنین نمایشگری باتری گوشی را تحت فشار قرار داده و مصرف بالایی خواهد داشت. در صورتی که سامسونگ نمایشگر مورد نظر را در گوشی‌هوشمند خود به کار گیرد، احتمالا شاهد افزایش ظرفیت باتری خواهیم بود.

همچنین تولیدکنندگان کامپوننت‌های گوشی‌های هوشمند، سفارشی را از بابت تولید کلید Home دریافت نکرده‌اند. به نظر می‌رسد سامسونگ در نظر دارد تا کلید فیزیکی Home را از روی گوشی‌هوشمند خود برداشته و با بهره‌گیری از سنسور اثر انگشت اولتراسونیک کوالکام، سنسور اثر انگشت را زیر لایه‌ی شیشه‌ای پنل جلویی گوشی قرار دهد. در صورتی که این اتفاق به حقیقت بپیوندد، پس شاید شاهد گوشی هوشمندی از سوی سامسونگ باشیم که نسبت نمایشگر به مساحت پنل جلویی بسیار بالایی دارد. 

باید دید که سامسونگ چه سیاستی را برای گوشی هوشمند پرچمدار خود در نظر خواهد گرفت؟

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید