هواوی سامسونگ موبایل

مقایسه دوربین هواوی میت 9 با گلکسی اس 7 - اختصاصی زومیت

میت 9 هواوی که به تازگی رونمایی شد به دوربین دوگانه‌ای مجهز شده که با همکاری لایکا توسعه داده شده است. در ادامه به مقایسه دوربین پرچمدار هواوی با گلکسی اس 7 سامسونگ خواهیم پرداخت.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های گوشی‌های هوشمند دوربین آن است. هواوی در میت ۹ این ادعا را مطرح کرده است که یکی از مشکلات بزرگ گوشی‌های هوشمند یعنی دوربین ضعیف را بطرف خواهد کرد و مرتبا بخش‌های مختلف میت ۹ را با گلکسی اس ۷ اج و آیفون ۷ مقایسه کرد. دوربین دوگانه‌ی میت ۹ با کمک لایکا توسعه داده شده و با استفاده از یک حسگر مونوکروم در کنار حسگر RGB سعی دارد تا تصاویری با رنج داینامیک بالا و جزئیات زیاد را ثبت کند.

از طرفی گلکسی اس ۷ نیز یکی از بهترین دوربین‌ها را در بین گوشی‌های هوشمند دارد و رنج داینامیک عالی و جزئیات بالا از ویژگی‌های بازر آن است. در ادامه دوربین گوشی میت ۹ را با دوربین گلکسی اس ۷ مقایسه خواهیم کرد.

برای آنکه بتوانید مقایسه را در قالب ملموس‌تری مشاهده کنید، از ابزار استفاده کردیم تا از طریق گرفتن و رها کردن ماوس (Drag and Drop) بتوانید بین تصاویر گرفته شده توسط میت ۹ و گلکسی اس ۷ حرکت کنید. در تمام تصاویر گلکسی اس ۷ در سمت چپ و میت ۹ در سمت راست قرار دارد. 

آزمایش اول

در این بخش نور مصنوعی در تاریکی و تاثیر آن روی کیفیت عکاسی را می‌بینید. در این تصویر گلکسی اس ۷ جزئیات بیشتری را از آسمان و ابرها ثبت کرده اما روشنایی نورافکن‌های ورزشگاه آلیانز آرنا را به خوبی کنترل نکرده و رنگ چمن نیز بیشتر از حد مطلوب اشباع شده است. این عکس بیشتر به ترجیح افراد مربوط خواهد بود اما در این تصویر از نظر زومیت، میت ۹ هواوی عملکرد بهتری داشته است.

نمونه تصاویر گلکسی اس 7

نمونه تصاویر میت 9

آزمایش دوم

این تصویر نیز در نور مصنوعی و نسبتا کم ثبت شده است. کم بودن نویز تصاویر و داشتن جزئیات بیشتر بخش تاثیرگذار در این آزمایش است. در این تصویر گلکسی اس ۷ نویز بسیار کمتری دارد اما جزئیات کمتری نیز ثبت کرده است. با این حال این بخش نیز کاملا سلیقه‌ای است و هر دو گوشی عکس قابل قبولی گرفته‌اند.

نمونه تصاویر گلکسی اس 7

نمونه تصاویر میت 9

آزمایش سوم

این آزمایش در محیطی نسبتا کم نور و تاریک گرفته شده است. در این تصویر نیز جزئیات بیشتر و نویز کمتر حرف اول را خواهد زد. در هر دو تصویر نویز کمی را شاهد هستیم اما تصویر ثبت شده با گلکسی اس ۷ جزئیات بیشتری داشته و دیوار پشت را از محیط مجزا کرده است. در این تصویر دوربین گلکسی اس ۷ عملکرد بهتری داشته است.

نمونه تصاویر گلکسی اس 7

نمونه تصاویر میت 9

آزمایش چهارم

این آزمایش در محیط داخلی ثبت شده و چالش اصلی به دلیل نوری است که از پنجره به داخل می‌تابد. علاوه بر رنج داینامیک، امکان ثبت جزئیات در سوژه‌ی اصلی تصویر بخشی است که دوربین‌ها را به دردسر خواهد انداخت. همانطور که می‌بینید در این تصویر میت ۹ به لطف قابلیت نرم‌افزاری که پس زمینه را مات کرده و سوژه را از پس‌زمینه جدا می‌کند موفق شده است پس زمینه را بهتر مات کند اما در عوض خود سوژه جزئیات کمتری دارد.

نمونه تصاویر گلکسی اس 7

نمونه تصاویر میت 9

آزمایش پنجم

این تصویر در ساعات نزدیک به غروب آفتاب و در محیط بیرون ثبت شده است. هر دو دوربین در حالت HDR عکس گرفته‌اند. ثبت جزئیات در بخش‌های تاریک، یعنی نمای ساختمان اصلی‌ترین چالش دوربین در این بخش بوده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این بخش دوربین گلکسی اس ۷ عملکرد بهتری داشته است.

نمونه تصویر گلکسی اس 7

نمونه تصاویر میت 9

یکی از مزایای میت ۹ وجود سنسور ۲۰ مگاپیکسلی کرومیک است که توسط آن می‌توان مستقیم عکس‌های سیاه و سفید با جزئیات بالا گرفت و علاوه بر آن می‌توان بزرگنمایی را در تصاویر رنگی تجربه کرد. با این حال به نظر می‌رسد رنج داینامیک دوربین گلکسی اس ۷ عملکرد بهتری از میت ۹ دارد. همچنین میت ۹ رنگ ها را کمی دقیق‌تر از گلکسی اس ۷ ثبت می‌کند و تصاویر گرفته شده با گلکسی اس ۷ کمی اشباع‌شده‌ به نظر می‌رسد البته اگر به دنبال رنگ‌های زنده‌تر یا اشباع‌شده باشید می‌توانید در میت ۹ نیز حالت Standrad را به Vivid Colors یا Smooth Colors تغییر دهید.

برای مقایسه بهتر بین دو دوربین گالری تصاویر هر کدام را مشاهده کنید.

گالری تصاویر گلکسی اس ۷:

گالری تصاویر میت ۹ هواوی: 

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید