علت اصلی انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ چیست؟

علت اصلی انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ چیست؟

از زمانی که خبر انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ همه جا پیچید، سوال اصلی این بوده که واقعا علت اصلی انفجار این فبلت چیست؟

باید گلکسی نوت 7 سامسونگ را بدشانس‌ترین محصول این غول کره‌ای بدانیم که در حساس‌ترین زمان ممکن، از یک محصول دوست‌داشتنی و جذاب به یک دستگاه منفور تبدیل شده و کمپانی سازنده را زیر تیغ شدیدترین انتقادات قرار داده است. این فشار سبب شده تا برخی منابع خبری ادعای تعلیق تولید این فبلت را از سوی سامسونگ منتشر کنند. اما حالا که نسخه‌های ایمن گلکسی نوت 7 وارد بازار شده‌اند، چرا دوباره منفجر می‌شوند؟

از همان روزهای اولی که اخباری مبنی بر انفجار گلکسی نوت 7 در نقاط مختلف منتشر شد، بسیاری روی مشکلات باتری تمرکز کرده و علت این موضوع را مربوط به باتری می‌دانستند. ۷۰ درصد از باتری‌های پرچمدار جدید سامسونگ توسط یکی از زیرمجموعه‌های این کمپانی و ۳۰ درصد بقیه توسط کمپانی چینی ATL تولید شده است. البته تولید باتری‌ نسخه‌های جایگزین و ایمن گلکسی نوت 7 نیز بر عهده‌ی این تولیدکننده‌ی چینی گذاشته شده است.

اما حالا چند روزی است در اخبار مختلف می‌خوانیم که نسخه‌های به اصطلاح ایمن گلکسی نوت 7 نیز منفجر می‌شوند تا جایی که سامسونگ برای کنترل سخت‌گیرانه‌تر روی تولید گلکسی نوت 7، فعلا تولید و عرضه‌ی این محصول را متوقف کرده است. به نظر می‌رسد با توجه به انفجار نسخه‌های جدید و ایمن گلکسی نوت 7، کل موضوع انفجار این فبلت متوجه یکی از تولیدکننده‌ها‌ی باتری است.

یکی از پروفسورهای دانشکده مکانیک دانشگاه Carnegie Mellon به نام Venkat Viswanathan معتقد است مشکل اصلی به سیستم کنترل ولتاژ باتری مربوط می‌شود. ویسواناتان می‌گوید کیفیت پایین مواد به کار رفته داخل پیل‌ها نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل انفجار باتری گلکسی نوت 7 باشد.

Cho Jae-Phil مدیر مرکز تحقیقاتی Future Batteries نیز گفته است که تولید حجم عظیمی از باتری برای جایگزینی نمونه‌های قبلی باعث می‌شود تا شما نتوانید دقت لازم را در بخش کنترل کیفیت داشته باشید. او می‌گوید:

مشکلات بیشتری از موضوع کیفیت زمانی مشخص می‌شود که تامین‌کننده‌ی شما مجبور باشد در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از باتری‌ها را تولید کند.

بسیار از تحلیل‌گران می‌گویند اگر یک خبر خوب در این مورد وجود داشته باشد این است که سامسونگ شانس آورده این انفجار به جای پرچمداران سری S روی گلکسی نوت 7 رخ داده است. S.R. Kwon، تحلیل‌گر Dongbi Securities در سئول به این موضوع اشاره کرده است که میزان فروش پرچمداران سری S سه برابر پرچمداران سری نوت بوده است. البته تعداد اندکی گلکسی اس 7 اج نیز منفجر شده است که در یکی از این موارد، مالک گوشی راهی بیمارستان شده و از سوختگی درجه دو و سه رنج می‌برد. دنیل رامیرز، قربانی این حادثه در دادگاه عالی نیوجرسی، شکایتی را علیه سامسونگ تنظیم کرده است.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید