هکرهای XDA قابلیت‌های مخفی دوربین تلفن‌‌های موتورولا را کشف کردند

هکرهای XDA قابلیت‌های مخفی دوربین تلفن‌‌های موتورولا را کشف کردند

از زمانی که تلفن‌همراه موتو جی موتورولا عرضه شد به عنوان یکی از مقرون به صرفه‌ترین تلفن‌های موجود طرفداران زیادی را جذب خود کرد و موتورولا با آپدیت‌های سریع خود از این دستگاه پشتیبانی می‌کند، اما هیچگاه محدودیت‌های نرم‌افزاری دوربین موتوجی خریدارانش را راضی نکرده بود.

یکی از کاربران انجمن XDA Developer به نام GodOfPsychos روشی را به دست آورده که قابلیت‌های مخفی دوربین تلفن همراه موتوجی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این هک ساده به صورت قدم به قدم روش دسترسی به این قابلیت‌ها توضیح داده شده است. با این کار امکاناتی ماننده کالیبره کردن اطلاعات، تنظیمات رابط کاربری، میزان نوررسانی و تنظیمات بیشتر در دسترس خواهد بود. برای دستیابی به این امکانات ابتدا باید تلفن روت شود و سپس با تغییر کوچکی در کد فایل build.prop این قابلیت‌ها به سیستم اضافه می‌شود.

MotoGcamera 1

MotoGcamera 2

پس از انتشار این روش برای بازکردن قابلیت‌های مخفی دوربین موتوجی موتورولا، هکرهای دیگر نیز دست به کار شدند و توانستند این قابلیت را به Moto X ،Moto X 2 ، Moto G 2 و Moto E اضافه کنند. اگر یکی از تلفن‌های ذکر شده را در اختیار دارید و از دانش کافی برای دستکاری نرم‌افزاری برخوردار هستید می توانید با مراجعه به این لینک قابلیت‌های گفته شده را به تلفن‌همراه خود اضافه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده