موج یاقوت کبود دامن‌گیر تلفن‌های هواوی هم شد

سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل احتمالا در آیفون بعدی خود که به زودی معرفی خواهد شد از یاقوت کبود برای محافظت از نمایشگر استفاده خواهد کرد. اما به نظر می‌رسد موج استفاده از یاقوت کبود به جای صفحه گوریلا به همین جا ختم نشده و کمپانی‌های چینی نیز اشتیاق فراوانی به استفاده از آن در پرچمداران خود دارند.
تبلیغات

شایعات مربوط به استفاده از محافظ یاقوت کبود برای نمایشگر ایفون بعدی اپل روزبه‌روز بیشتر قوت می‌گیرد. اما به نظر می‌رسد موج استفاده از شیشه ضد خش سافایر سایر کمپانی‌ها از جمله کمپانی چینی هواوی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و احتمالا به زودی شاهد ارائه یک نسخه از پرچمدار این شرکت، Ascend P7 با شیشه محافظ یاقوت کبود باشیم. هنوز قیمت این محصول مشخص نیست (مسلما به خاطر استفاده از سافایر، این تلفن هوشمند با قیمتی بالاتر نسبت به نسخه اصلی به فروش خواهد رسید)، اما یکی از نمایندگان هواوی گفته است که این تلفن در فروشگاه‌های آنلاین چینی به صورت محدود، در دو نوبت در ماه‌های سپتامبر و نوامبر (شهریور و مهر) عرضه خواهد شد.

اگر همه چیز درست پیش برود، هواوی اولین برند چینی خواهد بود که تلفن‌هایی با محافظ نمایشگر یاقوت کبود تولید می‌کند. البته گفته می‌شود رقبایی چون شیائومی و ویوو نیز برنامه‌هایی برای استفاده از این نوع شیشه در تلفن‌های خود دارند.

همین که هواوی قصد دارد تعداد محدودی از نسخه سافایر تلفن خود را روانه بازار کند، نشان می‌دهد که ساخت شیشه‌های یاقوت کبود در ابعاد بزرگ چندان منطقی به نظر نمی‌رسد، چرا که علاوه بر هزینه بالا احتمالا این ماده سخت در ابعاد بزرگ شکننده‌تر می‌شود. با این اوصاف اشتیاق فراوانی در بین کمپانی‌های چینی برای استفاده از این محافظ نمایشگر مشاهده می‌شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا استفاده از محافظ‌های سافایر را از گوریلا گلس کاربردی‌تر می دانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات