اپل پتنتی برای از کار انداختن دوربین آیفون ثبت کرد

دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت اپل با ثبت پتنتی که دوربین آیفون را در مکان‌های خاصی از کار می‌اندازد، در حقیقت قصد دارد تا مانع ضبط ویدیو یا عکاسی در مکان‌های ممنوعه مانند کنسرت‌های موسیقی شود. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

شرکت اپل در حال کار روی یک فناوری است که می‌تواند با استفاده از سیگنال‌های مادون قرمز ارسال شده، دوربین آیفون یا آیپد را مسدود کرده و مانع ضبط ویدیو یا عکاسی شود. پتنت این فناوری به تازگی ثبت شده است.

این فناوری مانع ضبط ویدیوهای غیر قانونی از صحنه‌های کنسرت موسیقی، سینما یا تئاتر می‌شود. در این پتنت شیوه‌ی مسدودسازی دوربین آیفون در مکان‌های ممنوعه با استفاده از سیگنال‌های مادون قرمز توضیح داده شده است. گوشی هوشمند اپلی کاربر، سیگنال مادون قرمز را تشخیص داده و در مرحله‌ی بعدی اقدام به نمایش پیامی مبنی‌بر غیرفعال بودن ضبط یا خاموش کردن کامل دوربین خواهد کرد. ثبت شدن این پتنت برای اولین بار به وسیله‌ی وب‌سایت Patently Apple گزارش شد.

در این پتنت اشاره شده که قابلیت ضبط ویدیو یا عکاسی فقط در صورتی که آیفون یا آیپد در مسیر مشخصی قرار داشته باشد، غیرفعال خواهد شد. بنابراین کاربران می‌توانند از جمع دوستانه‌ی خود فیلم یا عکس بگیرند اما در صورتی که دوربین خود را به سمت صحنه‌ی نمایش بگیرند، بلافاصله دوربین گوشی غیرفعال خواهد شد.

به علاوه، اپل پیشنهاد می‌کند که سیگنال مادون قرمز می‌تواند برای تغییر اطلاعات نمایش داده شده در صفحه‌ی گوشی و فراهم کردن اطلاعات بیش‌تر مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، اگر دوربین گوشی را به سمت یک اثر هنری در موزه بگیرید، گوشی می‌تواند اطلاعاتی را درباره‌ی اثر هنری یاد شده در اختیار کاربر بگذارد. با این حال، اپل فعلا اشاره‌ای به تصویب این پتنت نکرده است.

آیا با مسدود شدن دوربین گوشی هوشمند خود در کنسرت‌های موسیقی موافق هستید؟ لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه وب‌سایت به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات