وال استریت ژورنال: آیفون 7 شبیه به آیفون 6 اس خواهد بود؛ تغییرات بزرگ در سال ۲۰۱۷

وال استریت ژورنال: آیفون 7 شبیه به آیفون 6 اس خواهد بود؛ تغییرات بزرگ در سال ۲۰۱۷

ساعاتی پیش وال استریت ژورنال با انتشار گزارشی مهر تاییدی بر تمام شایعات منتشر شده برای آیفون ۷ زد. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که آیفون ۷ از نظر ظاهری مشابه دو نسل پیش بوده و تغییرات گسترده در سال ۲۰۱۷ اعمال خواهد شد. همچنین جک هدفون ۳.۵ میلی متری نیز حذف خواهد شد. با زومیت همراه باشید.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، آیفون ۷ اپل که در اواخر تابستان سال جاری میلادی رونمایی و راهی بازار خواهد شد، تغییرات ظاهری جزئی داشته و شبیه به دو نسل پیشین این دو گوشی هوشمند خواهد بود. این موضوع به معنای کنار گذاشتن استراتژی تغییر بنیادین آیفون هر دو سال یکبار است. همچنین سایز نمایشگر این گوشی هوشمند نیز بدون تغییر باقی مانده و همچنان شاهد عرضه‌ی این گوشی در دو نسخه‌ی ۴.۷ و ۵.۵ اینچی خواهیم بود. البته وال استریت ژورنال نیز به حذف جک هدفون ۳.۵ میلی متری اشاره کرده است.

براساس اطلاعات ارائه شده، تغییرات سال آینده‌ی میلادی شامل استفاده از نمایشگر OLED خمیده در طرفین خواهد بود. همچنین باید به حذف کلید فیزیکی اشاره کرد که در اثر ادغام سنسور اثر انگشت با نمایشگر خواهد بود. اطلاعات ارائه شده توسط وال استریت ژورنال تلاش‌های جانی آیو در سال‌های اخیر را با هدف طراحی آیفونی خوانده که در ظاهر شبیه به یک گجت شیشه‌ای یکپارچه است. باتوجه به اینکه سال ۲۰۱۷ مقارن با سالگرد ۱۰ سالگی عرضه‌ی آیفون به بازار است، انتظار می‌رود اپل تغییرات بزرگی را به همین مناسبت در گوشی هوشمندش ایجاد کند. البته بنابر اطلاعات موجود طراحی نسل بعدی آیفون هنوز نهایی نشده است.

حذف جک هدفون ۳.۵ میلی متری در آیفون ۷ را باید عاملی برای افزایش مقاومت این گوشی هوشمند در برابر نفوذ آب خواند، از این‌رو شاید سامسونگ یکی از ویژگی‌های اصلی خود را در برابر آیفون که همان مقاومت در برابر نفوذ آب است را از دست بدهد. همچنین به موجب حذف این ماژول، انتظار می‌رود آیفون ۷ کمی باریک‌تر از نسل‌های پیشین شود. اپل آیفون جدید را در سپتامبر سال جاری میلادی معرفی می‌کند و به نظر می‌رسد در کنار تغییرات اشاره شده، شاهد رونمایی از نسخه‌ای مجهز به دوربین با لنز دوگانه خواهیم بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده