مشکل تشخیص اثرانگشت و رمزعبور در گوشی های رده بالای سامسونگ با آپدیت اندروید 6

مشکل تشخیص اثرانگشت و رمزعبور در گوشی های رده بالای سامسونگ با آپدیت اندروید 6

بر اساس گزارش‌هایی که اخیرا برای از کاربران گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ منتشر کرده‌اند، پس از به‌روزرسانی به اندروید مارشمالو مشکلاتی در تشخیص اثرانگشت و رمزعبور دستگاه‌های این افراد به وجود آمده که باعث قفل شدن گوشی شده است. در ادامه مطلب با زومیت همراه شوید.

دیروز یکی از کاربران Reddit به نام McNoobersonreported اعلام کرد که گوشی‌هوشمند سامسونگی وی و همسرش پس از به‌روزرسانی به اندروید مارشمالو قفل شده‌اند. متعاقبا گزارش‌های مشابهی از جانب افراد دیگر منتشر شد که از وجود مشکلی مشابه خبر می‌داد. برخی از گوشی‌های هوشمندی که با این نوع مشکلات مواجه شده‌اند گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۶، گلکسی نوت ۵ و گلکسی نوت ۴ هستند.

پس از اینکه به‌روزرسانی اندروید ۶.۰ مارشمالو منتشر شد، برخی از کاربران گزارش دادند که دستگاه‌ آن‌ها دیگر قادر به تشخیص اثرانگشت نیست و رمزعبور را نیز قبول نمی‌کند و همین عامل باعث قفل شدن گوشی‌هوشمند این کاربران شده است. تنها راه‌حلی که اکنون برای رفع این قفل وجود دارد استفاده از حساب کاربری سامسونگی است که می‌توان پس از خرید گوشی‌هوشمند آن را با دستگاه تنظیم کرد. برای رفع قفل دستگاه باید به وب‌سایت findmymobile.samsung.com اشاره کرده و اطلاعات کاربری حساب سامسونگ خود را وارد کنید.

اگرچه این مشکل فقط برای تعداد کمی از کاربران سامسونگ به وجود آمده، اما بهتر است برای جلوگیری از بروز این اشکال پیش از اقدام به به‌روزرسانی سیستم‌عامل گوشی سامسونگی خود بخش امنیتی را غیرفعال کرده و پس از به‌روزرسانی به اندروید مارشمالو مجددا نسبت به فعال کردن آن اقدام کنید. هنوز مشخص نشده که چرا این مشکل فقط برای برخی از افراد رخ داده، اما مطمئنا سامسونگ به‌زودی در این مورد اقدام لازم را انجام خواهد داد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما با مشکل مشابهی در هنگام به‌روزرسانی گوشی‌ سامسونگ خود به اندروید مارشمالو مواجه شده‌اید؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده