سنسور اثر انگشت جدید ال جی زیر نمایشگر گوشی قرار می‌گیرد

سنسور اثر انگشت جدید ال جی زیر نمایشگر گوشی قرار می‌گیرد

استفاده از سنسور اثر انگشت در گوشی‌های هوشمند امروزی تقریبا به امری رایج مبدل شده است. در این بین مکان قرار گیری سنسور در دستگاه‌های مختلف، با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. حال ال‌جی اعلام کرده نوع جدیدی از سنسور اثرانگشت را توسعه داده که محل قرار گیری آن در زیر نمایشگر است. در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید.

سنسورهای اثر انگشت این روزها بیشتر و بیشتر در تلفن‌های هوشمند بکار گرفته می‌شوند، بنابراین در حال حاضر مسئله وجود یا نبود این سنسور نیست بلکه محل قرار گیری آن است. برخی از تولیدکنندگان ترجیح داده‌اند تا سنسور را در جلو دستگاه قرار داده و غالبا آن را با دکمه فیزیکی Home یکپارچه کنند و برخی دیگر آن را در پشت دستگاه جای داده‌اند. حال ال‌جی ایده جدیدی برای این کار در نظر گرفته و تصمیم دارد سنسور اثر انگشت را در زیر نمایشگر قرار دهد. این کمپانی امروز اعلام کرده که موفق به توسعه سنسور اثر انگشتی شده که تنها به ۰.۰۳ میلی‌متر فضا نیاز دارد و براحتی در زیر پوشش شیشه‌ای دستگاه جای می‌گیرد و در نتیجه به طراحان دستگاه اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به یکپارچه کردن این سنسور با دکمه‌های فیزیکی یا قرار دادن آن در سایر بخش‌ها بتوانند این قابلیت را در محصولات مورد استفاده قرار دهند.

ال‌جی می‌گوید نرخ تشخیص اثر انگشت در زیر ماژول شیشه‌ای با انواع سنسورهایی که در زیر دکمه‌ها قرار گرفته‌اند برابری می‌کند و از اختلال در عملکرد این سنسور نیز جلوگیری خواهد شد. همچنین این سنسور جدید امکان ضدآب کردن یا ضدخش کردن گوشی‌ّهای هوشمند را فراهم می‌کند و نیز باعث می‌شود از نظر ظاهری محصول نهایی شکیل‌تر باشد. ال‌جی هنوز اعلام نکرده که چه زمانی از ماژول مورد اشاره در گوشی‌های آینده خود استفاده خواهد کرد، اما یکی از سخنگویان این کمپانی در گفتگو با Korea Times بیان کرده که این شرکت هم اکنون در حال گفتگو با برخی از تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند است تا بتوانند از سنسور جدید مورد بحث به صورت تجاری طی سال جاری استفاده کنند.

نظر شما در مورد سنسور اثر انگشت جدید ال‌جی چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده