آیفون SE با قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار ایران

آیفون SE با قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار ایران

آیفون جدید اپل که دوم فروردین رونمایی شد، به تازگی وارد بازار آمریکا شده و همزمان به شکل قاچاق در بازار ایران هم به فروش می‌رسد.

آیفون جدید اپل که با نام SE معرفی شده و به عنوان آیفون ارزان‌قیمت شناخته می‌شود، این روزها در بازار موبایل تهران با قیمت نجومی به فروش می‌رسد.

در حالی که اپل این آیفون را با قیمت ۴۰۰ دلار راهی بازار جهانی کرده، در بازار کشورمان این گوشی در دو نسخه‌ی ۱۶ و ۶۴ گیگابایتی به ترتیب با قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ و ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. به این ترتیب قیمت تعیین شده برای گوشی‌ جدید اپل در بازار ایران تقریبا دو و نیم برابر قیمتی است که اپل برای این گوشی در نظر گرفته است.

البته عرضه‌ی گوشی جدید با قیمت نجومی در بازار ایران موضوع جدیدی نیست؛ معمولا گوشی‌های جدید در ابتدا با قیمت بسیار بالایی به بازار عرضه می‌شود و پس از عرضه‌ی رسمی و توسط نمایندگی‌های رسمی، قیمت این دستگاه‌ها کاهش می‌یابد. اما موضوع آیفون کمی با گوشی‌های دیگر متفاوت است؛ چرا که اپل نماینده‌ی رسمی در ایران ندارد و این فروشندگان و دلالان بازار هستند که قیمت گوشی‌های اپل را تعیین می‌کنند.

جالب است بدانید باوجود اینکه خبرهای چند روز گذشته حاکی از استقبال نشدن از آیفون جدید اپل در بازار جهانی بود، اما این گوشی در بازار ایران با استقبال زیادی همراه شده؛ به طوری که روز گذشته همه نسخه‌های ۱۶ گیگابایتی موجود در بازار تمام شده و امروز فقط نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی آن موجود بود و خریداران حتی حاضر بودند با قیمتی بیشتر از قیمت مذکور این گوشی را خریداری کنند.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده