دیسپلی‌میت: گلکسی اس 5 به بهترین صفحه نمایش دنیای موبایل مجهز شده است!

دیسپلی‌میت: گلکسی اس 5 به بهترین صفحه نمایش دنیای موبایل مجهز شده است!

دیسپلی‌میت که در زمینه بررسی و تجزیه و تحلیل حرفه‌ای نمایشگرها می‌پردازد، پرچمدار جدید سامسونگ را بررسی نموده و کیفیت تصویر آن در زمینه‌های مختلف را مورد تعریف و تمجید قرار داده است.

شاید سامسونگ در همه زمینه‌ها خوب نباشد، اما همیشه در تولید صفحه نمایش عالی عمل کرده  و این بار نیز صفحه نمایش بسیار خوبی را در پرچمدار جدید خود، گلکسی اس ۵ جای داده است.

وقتی نوبت به بررسی صفحه نمایش و کیفیت تصویر می‌رسد، هیچ آزمایشگاهی بهتر از آنچه DisplayMate در اختیار دارد، پیدا نخواهیم کرد. این کمپانی به دلیل بررسی عمیق و بی‌طرف تلویزیون‌‌ها، مانیتورها و صفحه نمایش دیگر ابزارها به عنوان معتبرترین منبع شناخته می‌شود. دیسپلی‌میت اخیرا صفحه نمایش گلکسی اس ۵ را مورد ارزیابی قرار داده است و در مورد آن، این‌گونه اظهار نظر نموده است: «بهترین صفحه نمایشی که تا به حال تست کرده‌ایم!»

galaxy-s5-display-best

صفحه نمایش OLED گلکسی اس ۵ در دو زمینه بی‌رقیب عمل کرده است:

شدت روشنایی تصویر: دیسپلی‌میت گزارش کرده که صفحه نمایش S5 نسبت به S4 حدود ۲۲ درصد روشن‌تر شده است. همانطور که به خاطر دارید گلکسی اس ۴ خود به یکی از بهترین صفحه نمایش‌های دنیا تجهیز شده بود. شدت روشنایی بالاتر به معنی تصویر واضح‌تر و متون خواناتر در محیط‌های پرنور مانند زیر آفتاب است. دیسپلی‌میت شدت روشنایی صفحه نمایش گلکسی اس ۵ را بالاتر از تمام نمایشگرهایی که تا به امروز بررسی کرده، دانسته است.

دقت نمایش رنگ‌ها: همواره بزرگ‌ترین ایراد صفحه نمایش‌های OLED مربوط به دقت نمایش رنگ‌ها و عدم توانایی در نمایش‌ رنگ‌های طبیعی عنوان می‌شود. اما ظاهرا سامسونگ طی سال‌های اخیر به خوبی توانسته این نوع از صفحه نمایش‌ها را توسعه دهد و در گلکسی اس ۵ این مشکل را بطور کامل حل کند. دیسپلی‌میت امتیاز عالی را برای دقت نمایش رنگ‌ها به صفحه نمایش گلکسی اس ۵ داده و آن را بالاتر از تمام تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمندی که تا به امروز بررسی کرده، دانسته است.

براساس آزمایشاتی که در آزمایشگاه انجام دادیم، گلکسی اس ۵ به بهترین صفحه نمایش بین تلفن‌های هوشمند مجهز شده است. مهم‌ترین دلایلی که باعث شد تا این عنوان را به گلکسی اس ۵ بدهیم، عبارتند از : شدت روشنایی بسیار بالا، انعکاس نور بسیار کم، دقت بالا در نمایش صحیح رنگ‌ها، نسبت کنتراست بسیار بالا حتی در محیط‌های پرنور و زاویه دید وسیع. گلکسی اس ۵ کیفیت صفحه نمایش‌های موبایل را وارد سطح جدیدی کرده است و این دستاورد بزرگی برای فناوری OLED محسوب می‌شود.

بخشی از گزارش DisplayMate

کیفیت صفحه نمایش در تلفن هوشمند چقدر برای شما اهمیت دارد؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید