مزایای تبلت‌های ویندوزی

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
احتمالاً تبلیغ مایکروسافت برای تبلت سرفیس را تماشا کرده‌اید؛ اما چه دلایل مهمی برای ترجیح یک تبلت ویندوزی به سایر رقبا وجود دارد؟ در ادامه برخی از این دلایل را با هم بررسی می‌کنیم. چهار عاملی که مایکروسافت در تبلیغاتش فراموش کرده عبارتند از:
تبلیغات

حساب‌های کاربری چندگانه:

اگر قصد دارید تبلت آی پد یا اندرویدی خود را با افراد دیگری به اشتراک بگذارید، آن‌ها می‌توانند تقریباً به تمامی اطلاعات با ارزش شخصی شما دسترسی داشته باشد؛ از صندوق پست الکترونیکی گرفته تا تصاویر شخصی و حتی حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی! در تبلت‌های ویندوز 8 و RT می‌توانید به حساب‌های کاربری چندگانه دسترسی داشته باشید. البته این قابلیت از اندروید 4.2 و در تبلت‌های Barnes & Noble نیز تا حدود افزوده شده است.

خروجی HDMI:

در تبلت سرفیس (و اغلب دیگر تبلت‌های ویندوزی) دارای خروجی HDMI هستند که به کاربر اجازه می‌دهند تا این ابزار را به نمایشگر یا تلویزیونی با صفحه بزرگ متصل کند و از آن به عنوان یک میز کار خارجی بهره ببرد. حتی برای مثال می‌توانید تبلت سرفیس را به صفحات نمایش بزرگ متصل کنید. البته برخی از ابزارهای اندرویدی نیز چنین امکانی را دارند، اما تبلت آی پد نیاز به آداپتور مخصوص دارد.

مدیریت فایل ها با File Explorer:

حتی در تبلت‌های ویندوز RT، می‌توان از این ابزار برای برآوردن نیازهایی فراتر از بسته آفیس بهره برد. در این تبلت، کاربر به برنامه فایل اکسپلورر دسترسی دارید که می‌تواند به وسیله آن به تمامی فایل‌های موجود در دستگاه دسترسی داشته باشید و دست به سازماندهی آن‌ها بزنید؛ درست مانند همان کاری که در رایانه‌ی شخصی ویندوزیتان انجام می‌دهید. با توجه به قابلیت شبکه و اتصالات، کاربر می‌تواند اقدام به انتقال فایل از دیگر رایانه‌ها، ابزارها یا شبکه‌ها کنند. در تبلت‌های ویندوز 8، می‌توانید از برنامه‌های مخصوص ویندوز 8 رایانه رومیزی نیز بهره ببرید.

Remote Desktop:

تبلت‌های ویندوز 8 دارای قابلیت‌ میز کار از راه دور یا Remote Desktop هستند. برای این منظور یک برنامه رایگان تهیه شده که می‌توانید آن را از اپ‌استور مایکروسافت دریافت نمایید. به کمک این برنامه می‌توانید به هر نوع رایانه شخصی که اتصال از راه دور را تایید کرده متصل شوید و آن را از راه دور به کمک تبلت خود کنترل نمایید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات