اجرای سیستم عامل فایرفاکس در گوشی های اندرویدی با اپلیکیشن b2gdroid

اجرای سیستم عامل فایرفاکس در گوشی های اندرویدی با اپلیکیشن b2gdroid

اندروید و آی‌اواس دو سیستم عامل‌ سرشناس دنیای گوشی‌های هوشمند هستند اما نباید فراموش کنیم که در این بین پلتفرم‌های دیگری همانند سیستم عامل فایرفاکس نیز وجود دارد که تجربه‌ای جدید از پلتفرم موبایل را فراهم می‌کند. در ادامه با اپلیکیشنی آشنا خواهید شد که به کمک آن می‌توان سیستم عامل فایرفاکس را در گوشی‌های اندرویدی نصب کرد. با زومیت همراه باشید.

سیستم عامل‌های بلک‌ بری، ویندوز فون و فایرفاکس نیز همانند اندروید و آی‌اواس سهم قابل توجهی از بازار گوشی‌های هوشمند را دارند. حال اگر قصد داشته باشید تجربه‌ای از سیستم عامل نوپای فایرفاکس را داشته باشید، می‌توانید به کمک یک اپلیکیشن جدید با نام b2gdroid این سیستم عامل را در گوشی اندرویدی خود نصب کنید. این اپلیکیشن یک لانچر اندرویدی است که ۷۰ مگابایت حجم دارد. با نصب این اپلیکیشن‌، برخی قسمت‌های گوشی از جمله تقویم، ایمیل، گالری و تنظیمات تغییر خواهند کرد. همچنین پس از نصب، اپلیکیشن جدیدی با نام Marketplace به صفحه اول گوشی اضافه می‌شود که با کمک آن می‌توان اپلیکیشن‌های جدیدی دانلود کرد. 

پس از نصب دکمه‌ی هوم به صورت مجازی به قسمت پایین صفحه نمایش اضافه می‌شود. ویژگی‌های هسته‌ی سیستم عامل فایر فاکس مانند سوئیچینگ بین برنامه‌ها با کشیدن لبه‌ی سمت چپ یا راست در این لانچر وجود دارد. این برنامه در حال حاضر نسخه‌ی پیش نمایش سیستم عامل فایرفاکس بوده و احتمالا حین اجرا با مشکل کندی و لگ مواجه شوید.

اپلیکیشن b2gdroid را می‌توانید از این لینک دانلود کنید. در زیر تصاویری از محیط گوشی پس از نصب این لانچر را مشاهده می‌کنید:

b2gdroid-running-on-an-Android-phoneb2gdroid-running-on-an-Android-phone 1

b2gdroid-running-on-an-Android-phone 2b2gdroid-running-on-an-Android-phone 3

b2gdroid-running-on-an-Android-phone 4b2gdroid-running-on-an-Android-phone 5

b2gdroid-running-on-an-Android-phone 6b2gdroid-running-on-an-Android-phone 7

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده