چگونه از بروزرسانی اپلیکیشن ها مطلع شویم؟

چگونه از بروزرسانی اپلیکیشن ها مطلع شویم؟

در بسیاری از موارد، کاربران دستگاه‌‌های اندرویدی در کشورهای مختلف به فروشگاه گوگل پلی دسترسی ندارند و به منابع دیگر هم رجوع نمی‌کنند. البته فروشگاه‌های شخص ثالثی همانند SlideMe وجود دارند که می‌توان بروزرسانی‌ اپلیکیشن‌ها را از آن دریافت کرد؛ حال برای کسانی که به چنین فروشگاه‌هایی دسترسی ندارند، روش جدیدی معرفی می‌کنیم که تمامی بروزرسانی‌های ارائه شده‌ برای اپلیکیشن‌ها را به آنها یادآوری می‌کند.

معمولا بسیاری از کاربران دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید که به گوگل پلی دسترسی ندارند، به فروشگاه‌های دیگر هم برای دریافت بروزرسانی‌ها مراجعه نمی‌کنند؛ و این امر اپلیکیشن‌ها را همواره بدون دریافت آخرین بروزرسانی‌ها نگه می‌دارد. اگر شما هم جزو چنین افرادی هستید، اپلیکیشنی به نام AppTrack وجود دارد که همواره اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی هوشمندتان را به منظور بروزرسانی‌ها چک کرده و به شما اطلاع می‌دهد. به خاطر داشته باشید که این اپلیکیشن بروزرسانی‌ها را دانلود نمی‌کند، بلکه زمانی که بروزرسانی برای اپلیکیشنی ارائه شد، تحت عنوان یک اعلان به شما اطلاع می‌دهد و از سایت رسمی اپلیکیشن یا فروشگاه‌ها بروزرسانی را دریافت می‌کنید. به همین منظور، ابتدا AppTrack را از این لینک دانلود کرده و مراحل زیر را طی کنید:

۱.

1App

پس از آنکه AppTrack را نصب کردید، آن را باز کرده و در اولین صفحه، لیست کاملی از اپلیکیشن‌هایی را که روی گوشی هوشمند خود نصب کرده‌اید مشاهده می‌کنید. در سمت راست قسمت بالا تعدادی آیکون وجود دارد؛ اولین آیکون از سمت چپ، اپلیکیشن‌های جدید نصب شده روی گوشی را چک می‌کند تا آن‌ها را به این لیست اضافه کند، دومین آیکون بروزرسانی‌ها را چک می‌کند و سومین آیکون هم بخش تنظیمات را باز می‌کند.

۲.

2App

حال دومین آیکون را انتخاب کنید. AppTrack چک کردن بروزرسانی اپلیکیشن‌ها را آغاز می‌کند. پس از اتمام این مرحله، آخرین تاریخ چک کردن بروزرسانی به همراه نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌ها را نمایش می‌دهد. البته به صورت مستقیم نمی‌توان از طریق این اپلیکیشن بروزرسانی‌ها را نصب کرد، باید به صورت دستی بروزرسانی‌ها را از فروشگاه‌ها یا سایت‌های رسمی اپلیکیشن‌ها نصب کرد.

۳. 

3App

تصویر فوق مربوط به قسمت تنظیمات است. در این بخش، با فعال کردن اولین گزینه، بروزرسانی‌ها به صورت خودکار چک خواهند شد، سپس AppTrack با ارائه بروزرسانی‌ها آن را به کاربر اطلاع می‌دهد. دومین گزینه به شما امکان می‌دهد تا موتور جستجویی را به AppTrack اختصاص دهید؛ گزینه‌های موجود برای موتور جستجو شامل گوگل، فروشگاه گوگل پلی، DuckDuckGo، Evozi و APK Mirror است.

۴.

4App

در نهایت، روی اپلیکیشن مورد نظر موجود در لیست، کلیک کنید و منبع بروزرسانی را برای آن انتخاب کنید تا AppTrack از طریق آن آخرین بروزرسانی‌ها را چک کند. به عنوان مثال، ماژول‌های Xposed بروزرسانی‌ها را فقط از منبع Xposed دریافت می‌کنند. به همین ترتیب اپلیکیشنی که از طریق فروشگاه F-Droid دریافت شده است، می‌توان تعیین کرد که بروزرسانی‌ها را فقط از F-Droid دریافت کند.

اپلیکیشن ApkTracker به قدری هوشمند است که می‌تواند تمامی منابع مرتبط با اپلیکیشن‌ها را تشخیص دهد اما با اعمال برخی تنظیمات می‌توان کمکی را به همین منظور به ApkTracker ارائه داد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده